Atatürk Museum-

موزه آتاتورک آنتالیا ترکیه

3820 ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]

آنتالیا شهری توریستی در ترکیه است که به واسطه جاذبه های تاریخی و طبیعی مورد توجه گردشگرانی از سراسر دنیاست. موزه های آنتالیا نیز سهم بزرگی در صنعت گردشگری این شهر دارند.

عمارت و موزه آتاتورک در آنتالیا یک مکان دیدنی است که ما را با تاریخ کشور ترکیه آشنا می کند.

این موزه محل نگهداری وسایل و اشیا مربوط به شخص مصطفی کمال آتاتورک است. اینجا همان عمارتی است که آتاتورک یک هفته در آن اقامت داشته است.

تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک

مصطفی کمال پاشا در سال ۱۸۸۰ در شهر سالونیک که محل اسکان یهودیان بود به دنیا آمد.

وی علاوه بر تحصیل در مدرسه نظام به اروپا سفر کرد و در آنجا با علوم زمانه آشنا شد. به زبان آلمانی مسلط گشت و بعد از بازگشت به ترکیه در مقام یک مرد روشنفکر و فرمانده نظامی مشهور شد. مطالعات مصطفی پاشا وسیع و گسترده بود و شامل آثار کلاسیک عصر روشنفکری اروپا می شد. کتابهای مونتسکیو را به دقت مطالعه می کرد. وی قوانینی را در نظر داشت که با اجرای آن ترکیه متحول می گشت.

مصطفی کمال پاشا,موزه آتاتورک,موزه مصطفی کمال آتاتورک

به روایت تاریخ نیروی دریایی بریتانیا و فرانسه با تمام قوا برای تصرف استانبول عازم شدند اما مصطفی پاشا با استفاده از استعداد شگفتی که در امور نظامی داشت با شمار اندکی از سربازان در برابر تهاجم سهمگین بریتانیا و فرانسه مقاومت کرد و مانع تصرف استانبول گردید. پیروزی او در نبرد چناق قلعه موجب شهرتش در ترکیه شد.

موزه های آنتالیا

به گواه تاریخ مجلس ترکیه لقب آتاتورک را رسما به او داد و تصویب شد که نام آتاتورک تنها برای او باشد و هیچکس در هیچ زمان حق انتخاب این نام را ندارد. آتاتورک پیشگام مدرنیزاسیون کردن شد و به پیروی از او رضاخان در ایران و امان اله خان در افغانستان به پیاده سازی مدرنیزاسیون اقدام کردند.

آتاتورک حکومت عثمانی را برچید و نظام جمهوریت را بر مبنای قوانینی تازه بنیانگذاری کرد.

تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک

معروف است که وی بسیار دقیق آن قوانین را رعایت می کرد تا جایی که سیستم دولتی در زمان وی درستترین شیوه اجرای قانون را داشت که تا بعد از مرگ او نیز همچنان ادامه داشت. او برداشتی واقع بینانه از قانون داشت و ساز و کارهای حکومتی را بر اساس آن به اجرا گذاشت.

ارتش اساس و بازوی قدرتمند او بود و ارتشی را که او سازماندهی کرده بود حافظ جمهوریت در ترکیه باقی مانده است.

موزه مصطفی کمال آتاتورک در آنتالیا به صورت رایگان قابل بازدید عموم مردم می باشد.

ایرج مرادی

 در ذیل تصاویر دیگری از موزه آتاتورک آنتالیا می بینید که توسط استاد مرادی عزیز به صورت اختصاصی برای سایت نشاط آوران تهیه شده است:

تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک

تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک

تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک  تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک

تصاویر موزه آتاتورک آنتالیا,عکس های موزه آتاتورک آنتالیا,مصطفی کمال آتاتورک

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند