غار کناتاریکه ایلام

11514 2018/05/26
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان ایلام با قرار گرفتن در دامنه های کوه های زاگرس، از موقعیت طبیعی ویژه ای برخوردار است. علاوه بر آب و هوای مطبوع و دل انگیز و منظره های چشم نواز و زیبا، غارهای بسیاری در این استان وجود دارد که شرایط مناسبی را برای علاقه مندان به غرانوردی و کوهنوردی پدید آورده است. غار کنار تاریکه ایلام یکی از غار های زیبا و جذاب این استان است که همواره مورد توجه غارنوردان بوده و هرساله علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب می کند.

غار کنارتاریکه در استان ایلام و در ارتفاعات سیوان کوه قرار گرفته است. برای دیدن این غار باید در مسیر ایلام به سمت دره شهر حرکت کنید. در فاصله 35 کیلومتری از این جاده و در نزدیکی روستایی به نام پاکل می توان غار کناتاریکه دره شهر را دید. غار کنا تاریکه که با نام غار بره زرد نیز شناخته می شود، عمقی نزدیک به 350 متر دارد و دارای دالان ها و دهلیزهای متعدد و تو در تویی است که در نگاه اول شما را مجذوب خودش می کند. ورودی غار بسیار کوچک است و باید به صورت سینه خیز به آن وارد شوید. اما پس از عبور از ورودی، کم کم اندازه دالان ورودی بیشتر و عبور از آن راحت تر می شود. استالاگمیت ها و استالاکتیت های گوناگون و فراوان، ستون ها و پرده های سنگی و یک حوضچه آبی از جمله مواردی هستند که درون غار بره زرد ایلام دیده می شوند و باعث جذابیت غار شده اند.

هوای داخل غار کناتاریکه در استان ایلام بسیار سرد است، بنابراین حتی اگر در فصل تابستان از این غاری دیدن می کنید، حتما لباس گرم کافی به همراه داشته باشید. سردی فضای داخل غار باعث شده تا هیچ موجودی توان زندگی درون غار را نداشته باشد. ارتفاع غار در قسمت های مختلف متفاوت است، در برخی از تالار ها این ارتفاع به بیش از 12 متر نیز می رسد. استالاگمیت هایی که در اندازه های گوناگون در سراسر قرار دارند در کنار بلورهای سنگی و ستوهان های پیچ در پیچ، از جمله جذابیت های غار هستند که چشمان شما را مجذوب خودش می کند.

غارکناتاریکه یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری ایلام است که مورد توجه علاقه مندان به رشته غارنوردی قرار دارد و نشاط آوران به شما پیشنهاد می دهد که دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید