آبشار دربند کرمانشاه

16983 2017/11/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دربند نام دره ای زیبا در نزدیکی شهر صحنه استان کرمانشاه است. این دره یکی از خوش آب و هواترین مناطق این استان می باشد و با وجود آبشارها و رودخانه هایش در کنار طبیعت زیبا و دل انگیزی که دارد، سبب شده هرساله تعداد زیادی از گردشگران به این منطقه مراجعه کنند. آبشار دربند که در این دره قرار دارد یکی از جاذبه های شهر صحنه است.

سرسبزی این منطقه به خاطر درختان و باغ های میوه ای می باشد که سراسر دره دربند را پوشانده اند. با توجه به باغ های میوه و سرسبزی و طراوت منطقه، عده ای معتقدند دره دربند صحنه در گذشته تفرجگاه پادشاهان بوده. در قدیم نزدیک سرچشمه رودخانه های این دره آبشاری به نام خشکه وجود داشته است. کمی که پایین تر می آییم سرچشمه آبشار دربند را می بینیم که به چوارکینی، به معنی چهارچشمه معروف است.

چهارچشمه که در سمت شمال دربند قرار دارد، طبیعت زیبایی را اطراف خود پدید آورده است. درختان میوه فراوانی که در اطراف چهارچشمه وجود دارند سبب شده تا عطر خوشی در این فضا بپیچد.

این چشمه محل تامین آب شمال شهر صحنه است. آب چهارچشمه پس از طی مسافتی نزدیک به 500 متر، آبشاری زیبا را پدید می آورد. اطراف آبشار دربند صحنه درختانی مانند سنجد، سماق، گلابی، گردو و انجیر را می توان دید که با آب این رودخانه سیراب می شوند. صدای دلنشین پرندگان در کنار صدای جوش و خروش آب بسیار لذت بخش است و شما را به آرامش فرا می خواند.

طبیعت آبشار دربند و مناطق اطراف آن در تمام فصول سال دیدنی می باشد، اما با توجه به نوع آب و هوای منطقه، اگر به سرما حساس هستید بهتر است در فصول پاییز و زمستان از این دره دیدن نکنید. بهترین موقع برای بازدید اواسط بهار تا اواسط تابستان می باشد و این دره در این زمان ها بیشترین طراوت و نشاط را دارد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به این استان، از آبشار دربند که از جاذبه های گردشگری کرمانشاه می باشد دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید