آبشار ورچر قزوین

14924 2018/01/07
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 15 امتیاز : 4.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان قزوین را شاید بیشتر به خاطر جاذبه های تاریخی مانند چهل ستون، حمام و موزه قجر بشناسند. اما طبیعت این استان نیز بسیار زیباست و جاذبه های خاص خود را دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست. آبشار ورچر قزوین یکی از جاذبه های طبیعی این استان است که به علت مسیر سخت دسترسی و دور بود از جاده ها، کمتر شناخته شده است. شاید تنها بومیان منطقه و علاقه مندان به طبیعت این آبشار زیبا را بشناسند و از آن دیدن کرده باشند.

آبشار ورچر یکی از بکرترین آبشارهای ایران است. این آبشار زیبا که در نزدیکی روستای رزجرد قرار دارد، در فصل بهار پذیرای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت می باشد. آبشار ورچر در استان قزوین در سمت شرق روستای رزجرد و در فاصله 6 کیلومتری از این روستا قرار دارد. ارتفاع آبشار نزدیک به 30 متر بوده و بین صخره ها محصور می باشد که همین امر به زیبایی های این آبشار افزوده است.

در گویش محلی چُر به معنی آبشار می باشد و ورچر یعنی اطراف آبشار. همچنین آبشار ورچر رزجرد را به نام آبشار دومانچال قزوین نیز می شناسند. با توجه به اینکه استان قزوین یکی از استان های کم آب است، وجود آبشاری به این زیبایی در آن اهمیت بیشتری دارد. این آبشار یکی از تفریحگاه های اصلی بومیانی است که این منطقه را می شناسند.

در نزدیکی آبشار دوانچال قزوین نیز یک دره زیبا و سرسبز قرار دارد که بسیار دیدنی است. در این دره می توان گیاهان تمشک، بادام وحشی، سور کوهی، بید، آلبالو کوهی، پونه و زبان گنجشک را مشاهده کرد. فضای بکر و سرسبز اطراف آبشار روحتان را تازه می کند و به شما انرژی می بخشد. البته با توجه به دسترسی سخت آبشار دومانچال رزجرد، امکانات رفاهی در اطراف آن وجود ندارد. بنابراین قبل از سفر وسایل مورد نیاز را به همراه داشته باشید.

آبشار ورچر یکی از جاذبه های گردشگری قزوین است که نشاط آوران به شما توصیه می کند در سفر خود به قزوین، دیدن آن را از دست ندهید. 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید