جاذبه های گردشگری کلمبیا

15472 ۱۳۹۶/۰۹/۲۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 15 امتیاز : 4.6]

کشور کلمبیا چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی است که نزدیک به یک میلیون و 140 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. مرزهای کلمبیا از کوه های سر برافراشته آند تا دشت های گرم منطقه آمازون را شامل می شود. به همین دلیل این کشور در نقاط مختلف خود آب و هواهای گوناگونی را تجربه می کند. 

پراکندگی جمعیت در قسمت های غربی این کشور، یعنی در سمت کوهستانی که آب و هوای بهتر و خاک حاصلخیزی دارد بیشتر است. اگر می پرسید پایتخت کلمبیا کجاست؟ باید بدانید که بوگوتا پایتخت زیبای این کشور می باشد که بسیاری از جاذبه های گردشگری در کلمبیا را نیز در خود جای داده است.

فستیوال ها، بخش مهم از جاذبه های توریستی کلمبیا هستند به گونه ای که شاید بتوان آنرا کشور فستیوال ها نامید. هر موقع از سال به این کشور سفر کنید می توانید در یکی از فستیوال ها شرکت نمایید. برخی از این فستیوال ها بسیار مشهور هستند و سالانه گردشگران زیادی به قصد دیدن آنها به این کشور عظیمت می کنند. فستیوال هایی مانند جشنواره گل ها، جشنواره تئاتر ایبرو امریکن، کارنیوال بارنکیولا و نمایشگاه کالی از جمله این جشنواره ها هستند.

وجود گروه های شبه نظامی و شورشی در کلمبیا همواره یکی از نگرانی های اصلی مسافرین این کشور بوده است. امّا از اوایل سال 2000 میلادی دولت رویکرد جدیدی را در پیش گرفت و با افزایش توان نظامی کشور، سرسختانه با گروه های شورشی برخورد کرد تا آنها را از نقاط گردشگری و جاذبه های دیدنی کلمبیا دور نگه دارد.

با افزایش امنیت کلمبیا در سال های اخیر تعداد گردشگرانی که از این کشور بازدید می کنند روند رو به رشدی داشته همچنین افزایش تعداد گردشگران باعث رشد چشمگیر اقتصاد این کشور شده و وضع رفاهی مردم را بهبود بخشیده است.

جاذبه های کشور کلمبیا در کنار فستیوال هایش، شامل موارد بسیار زیاد دیگری هم می شود؛ جزیره زیبای سن آندره آس، کلیسای نمکی زیپاکوییرا، موزه طلایی بوگوتا، پارک ملی چیکاموچا، معبد لاس لاجاس و موزه ملی کلمبیا تنها بخشی از آنها هستند.

کلمبیا که با کشورهای برزیل، پرو، اکوادور، ونزوئلا و پاناما همسایه است و در مجاورت اقیانوس آرام و اطلس و دریای کاراییب قرار گرفته است، نزدیک به 48 میلیون و 650 هزار نفر جمعیت دارد که از این نظر در آمریکای جنوبی بعد از آرژانتین رتبه دوم را دارا می باشد.

اطلاعاتی در مورد کشور کلمبیا:

زبان رسمی: اسپانیایی

مذهب: مسیحی کاتولیک

نوع حکومت: جمهوری فدرال

جمعیت: حدود 48 میلیون و 650 هزار نفر

مساحت: 1,141,748 کیلومتر مربع

واحد پول: پزو (COP)

COP 3025.13 = $1

پیش شماره: +57

اختلاف زمانی با ایران: هشت ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور کلمبیا بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید