آبشارهای ایگواسو برزیل

13722 2018/06/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4]

کشور برزیل با قرار گرفتن در منطقه ای حاره ای، شاهد بارش های فراوانی است که همین امر شرایط مساعدی را برای به وجود آمدن یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی، یعنی آبشارها، در این کشور به وجود آورده است. آبشارهای ایگواسو که در مرز این کشور با کشور آرژانتین قرار گرفته، آبشاری به شکل نعل اسب بوده و در واقع مجموعه ای از 257 آبشار است که در منار هم قرار گرفته اند. وقتی کابزا دو داکا، گردشگر و جهانگرد اسپانیایی، در سال 1549 این آبشارها را کشف کرد، تصورش را هم نمی کرد که یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا را کشف کرده است. این آبشار عظیم در نزدیکی شهر فوز دو ایگواسو (به معنی دهانه رود ایگواسو) قرار دارد و در طول سال پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر جهان می باشد.

ایگواسو بارها توسط نهادهای مختلف به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری انتخاب شده است. شبکه سی ان ان ایگواسو را یکی از 14 مقصد برای گذراندن تعطیلاتی عاشقانه معرفی کرده است. ایگواسو بعد از شهر ریو دو ژانیرو، دومین شهر محبوب ترین شهر بین گردشگران ارزیابی شده و تنوع فرهنگی و قومیتی در این شهر، باعث شده تا بسیاری از گردشگران در این شهر احساس راحتی کنند. طبق آخرین آمارها مردم ایگواسو نزدیک به 80 ملیت مختلف از جمله آرژانتینی، چینی، پرتغالی و ایتالیای دارند. این شهر نام خود را از یکی از قبایل گوارانی گرفته و معنی آن، آب بزرگ می باشد. این منطقه بین آرژانتین و برزیل مشترک بود، تا اینکه پس از درگیری خونین با پاراگوئه، به قلمرو برزیل ملحق شد و در دهه 80 میلادی، ساخت پل دوستی و پس از آن، سد ایتاپو، باعث شد تا این شهر رونق بسیاری بگیرد.

آبشار ایگواسو از رودی به همین نام سرچشمه می گیرد. آبشار ایگواسو رود را به قسمت تقسیم می کند. در حال حاضر بخشی از آبشار درون مرز آرژانتین و بخشی از آن در خاک برزیل قرار گرفته است. این آبشار یکی از جاذبه های گردشگری برزیل به شمار رفته و قسمتی از آب آن، درون گلوگاهی می ریزد که به گلوگاه شیطان معروف است. شدت جریان آب این آبشار به حدی است که در هر سال تقریبا سه میلی متر از دهانه آن دچار فرسایش می شود. آب آبشار درون دره ای بزرگ جمع شده و سپس به رودخانه پرانا می ریزد و پس از آن سد ایتایپو را در مقابل خود می بیند. این آبشار از نظر شدت جریان آب، پس از آبشار نیاگارا، رتبه دوم را دارد.

برای بازدید از این آبشار که از جمله جاذبه های توریستی برزیل می باشد، می توانید از اتوبوس های دو طبقه ای استفاده کنید که می توانند تا 72 نفر را در خود جای دهند. طبقه دوم اتوبوس فاقد سقف بوده و دیدی 360 درجه به شما می دهد. این اتوبوس مسیر خود را از ورودی پارک ملی ایگواسو آغاز و شما را به سمت آبشار می برد. نمای آبشار آبشار ایگواسو در برزیل از طبقه دوم اتوبوس بسیار زیباست و در اولین نگاه، شما را مبهوت خودش می کند. در راه شما حیوانات مختلفی را می بینید که کاملا بدون توجه به شما، به زندگی عادی خود مشغول هستند. پس از پیاده شدن از اتوبوس، می توانید از پیاده روی زیبایی که ساخته شده استفاده کنید تا به گلوگاه شیطان برسید. در پایین آبشار، قایق های تندرویی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به زیر آبشارها بروید و یکی از متفاوت ترین تجربه های خود را رقم بزنید.

پراک پرندگان که در نزدیکی آبشار واقع شده است نیز با داشاتن گونه های متنوع و خاص، بسیار مورد استقبال گردشگران بوده است. گونه های مختلف طوطی با پرهای زیبا و رنگارنگ، با پرواز خود در میان شاخه های درختان، منظره های شگفت انیگزی را خلق می کنند. فرودگاه شهر فوز دو ایگواسو یکی فرودگاه بین المللی است و شما می توانید به طور مستقیم به این شهر سفر کنید. از آنجا به راحتی ومی توانید یک تاکسی به مقصد پارک ملی ایگواسو پیدا کنید. تابستان های این شهر گرم و مرطوب و زمستان های آن سرد و خشک است. بنابراین بهتر است در فصول بهار و یا پاییز که هوا کمی معتدل تر است، از آن دیدن کنید.

آبشارهای برزیل بسیار دیدنی هستند و برزیل را به یکی از زیباترین کشورهای آمریکای جنوبی تبدیل کرده اند. اگر قصد دارید شبی را در این منطقه زیبا سپری کنید و از زیبایی های آن بهره ببرید، می توانید در هتل کاتاراتاس اقامت کنید. البته این هتل که تنها هتل در این منطقه می باشد، در بیشتر اوقات سال اتاق خالی ندارد و باید از قبل رزرو داشته باشید. موقعیت هتل بسیار مناسب بوده و نمای زیبایی به سمت آبشار دارد. اما اگر به عکاسی علاقه دارید، بهترین زمان برای بازدید از آبشار برای شما هنگام صبح است. در این هنگام خورشید از پشت می تابد و موقعیت های خوبی را برای عکاسی فراهم می کند.

در ادامه دیگر عکس های آبشار ایگواسو را مشاهده می کنید

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید