آبشار آق سو گرگان

15647 ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار آق سو گرگان کجاست؟

استان گلستان به واسطه طبیعت بکر و زیبایی که دارد، جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است و به همین جهت یکی از گردشگری ترین استان های کشور به حساب می آید. در سرتاسر این استان شما می توانید جنگل ها، آبشارها، رودخانه ها و سایر زیبایی های طبیعت را جست و جو کنید و به گشت و گذار در آنها بپردازید. از جمله جاذبه های طبیعی این استان می توان آبشار آق سو گرگان اشاره کرد. آق سو در زبان ترکی به معنا آب سفید می باشد. این آبشار زیبا در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی و در قدیمی ترین پارک ملی ثبت شده در کشور یعنی پارک گلستان واقع شده است.

آبشار آق سو گلستان 15 متر ارتفاع دارد و از جمله آبشارهای خزه ای کشور می باشد که به دلیل قرار گرفتن آن در مسیر رودخانه چشمه گلستان، به فرم پله ای در آمده است. این آبشار در میان دو کوه واقع شده است که برای رسیدن به آن باید مسیری دره ای شکل را طی کنید. هرچه به آبشار نزدیک تر می شویم این دره تنگ تر شده و البته به منظره ای بی نظیر را در اطراف به وجود می آورد. علاوه بر زیبایی های نفهته در این آبشار، به دلیل قرار گیری آن در یکی از زیباترین مناطق طبیعی کشور، جاذبه های طبیعی و چشم نواز بسیاری در اطراف آن به چشم می خورد. آب آبشار آق سو در نهایت از طریق رودخانه مادرسو به گرگان رود می ریزد.

همچنین گونه های جانوری مختلفی در اطراف آبشار آق سو جنگل گلستان زندگی می کنند که از مهم ترین آنها می توان به پلنگ و خرس قهوه‌ ای و سمور اشاره کرد. علاوه بر این، این منطقه از پوشش گیاهی ویژه ای برخوردار است که بلوط، افرا، پلت، شیردار از مهم ترین آنها می باشند.

آبشار آق سو گرگان از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری استان گلستان می باشد که شما می توانید در تور گرگان گردی به بازدید از آن بپردازید.

آدرس آبشار آق سو : استان گلستان، 42 کیلومتری شهر گالیکش، انتهای شرق پارک ملی گلستان

عکس های آبشار آق سو

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید