پیست اسکی پیام مرند تبریز

12253 2018/06/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی پیام تبریز کجاست؟

منطقه “پیام” یک منطقه زیبا و یکی از مهمترین تفرجگاه های‌ مردم تبریز می‌ باشد که در ایام سال مورد توجه جهانگردان داخلی و خارجی قرار میگیرد. در طول فصل سرما کمتر خانواده ای‌ در آذرباییجان شرقی و دیگر شهرهای‌ و استان های همجوار را می توان پیدا کرد که برای‌ انجام ورزش های زمستانی‌ و نیز استفاده از جاذبه های طبیعی و بکر و زیبای زمستانی پیام به این منطقه نرفته باشد.

عکس های پیست اسکی پیام

پیام منطقه ای‌ روستایی‌ می باشد که در بخش مرکزی‌ شهرستان مرند تبریز و در دامنه ارتفاعات رشته کوه میشو قرار گرفته و از مرتفع ترین گردنه های‌ حد فاصل تبریز به ماکو در استان آذربایجان غربی‌ می باشد. نام قدیمی‌ پیام (یام) می‌ باشد که هم اکنون نیز همین نام در گفت و گوهای‌ محاوره ای‌ مردمان آذربایجان بر زبان ها جاری‌ است. یام در زبان مغول به اسب چاپار معنی‌ شده است که در مسیرهای‌ گوناگون در هر منزلی‌ مستقر بود تا پیک مورد نظر سوار بر آن را به مقصد برساند که با گذر زمان نام یام از سوی‌ فرهنگستان کشور به پیام تبدیل شده است. از آنجاییکه قزوین، میانه، تبریز و ماکو یکی‌ از قدیمی‌ ترین و مهم ترین شاهراه های‌ ارتباطی‌ شرق به غرب کشور در طول تاریخ بوده است کاروانسرای‌ موجود در منطقه پیام نیز حکایت از تعلق آن به دوره مغول و صفویه دارد که از مهم ترین تاسیسات میان راهی‌ این محور به شمار می آمد.

زمستان های‌ سرد و برف گیر از دیگر ظرفیت های‌ بسیار مناسب جلب گردشگر به منطقه پیام است که داشتن پیست اسکی پیام تبریز در این منطقه باعث شده است سالانه عده کثیری از گردشگران داخلی و خارجی به این سمت روانه شوند.

پیست اسکی پیام مرند که در ارتفاعات این منطقه واقع شده است در روزهای تعطیل پذیرای بسیاری از خانواده‌ های آذری است. تابستان‌ های پیام نیز به دلیل مطبوع بودن آب و هوا و داشتن طبیعت زیبا، آب‌ های‌ روان و چمنزارهای چشم‌ نواز همه روزه علاقه‌ مندان طبیعت و گردشگری‌ را به خود جلب می‌ کند. 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
 • علیرضا

  همیشه دلم میخواسته یبار برم پیست هم لوازمش گرونه هم خود پیست ا گرون میگیرن

 • مینو سعادتمند

  سلام یرووووووووز عالی رو داشتیم در پیست اسکی مرند واقعا خوب وبد و لذت بردیم
  من خیلی مهارت ندارم توی اسکی سواری ولی خیلی پیست خوبی بود لااااااااایک

 • هیپ هاپ

  آقا سلام راسته که میگن اسکی مال پولداراست من خودم همه پیست های بزرگ کشورو رفتم و همیشه یه چندتا از این بازیگرا و خواننده ها رو دیدم واااای چوبای اسکیشون همه مارکه من این کارو دوست دارم ولی به عنوان تفریح نه ورزش چون واقعا بودجشو ندارم. اما پیست مرند خوبه از نظر زمین و موقعیتش فقط کاش استانداردهای جهانی رعایت می شد

 • چی بگم

  کی گفته اسکی روی یخ یا برف مال پولداراست؟؟؟؟
  پس کایت و پاراگلایدر و چوگان چیه؟!!!!!!!!!!!