frankfurt-germany

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

16175 ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 3.6]

فرانکفورت آلمان، منهتن اروپا

فرانکفورت از آن شهرهایی است که آدم هایی که اهل تجارت و صنعت اند، حداقل یک بار در طول عمرشان پایشان به این شهر باز شده است. فرانکفورت شهر نمایشگاه هاست، نمایشگاه کتاب و خودرو معروف ترین نمایشگاه های این شهرند. جاذبه های گردشگری فرانکفورت بسیارند مانند خانه اپرا، خانه گوته و کلیسای جامع که نباید از دستشان داد همچنین مرکز قدیمی شهر (رومربرگ) را نباید فراموش کرد. ساختمان بورس اروپا، ساختمان بانک مرکزی اروپا و مجسمه آبی رنگ واحد پول اروپا هم نظرتان را جلب خواهد کرد. فرانکفورت بیشترین درصد خارجی ها نسبت به شهرهای دیگر آلمان را در خود دارد و این امر رنگ و بوی خاصی به فرهنگ این شهر بخشیده است. دانشگاه Goethe University Frankfurt هم از بهترین دانشگاه های آلمان میباشد.

فرودگاه فرانکفورت آلمان شلوغ ترین فرودگاه آلمان، سومین در اروپا و دوازدهمین فرودگاه پر تردد در جهان است. این شهر کوچک قلب تپنده اقتصاد اروپای سبز و مرکز اصلی بانک های اروپاست.

اطلاعاتی در مورد شهر فرانکفورت آلمان :

جمعیت : حدود 700 هزار نفر

مساحت : حدود 248 کیلومتر مربع

کد شماره گیری : 069، 06109، 06101

چرا برویم؟

frankfurt-skyline

فرانکفورت آلمان شهری است با آسمان خراش های بلند که قطب اقتصادی آلمان به حساب می آید. از طرفی فرانکفورت صاحب غنی ترین گالری های هنری آلمان نیز هست. بیراه نگفته ایم اگر مدعی شویم که در هوای این شهر، هنر و فرهنگ جریان دارد، خصوصا اگر بدانیم که اینجا زادگاه گوته، شاعر مشهور و مترجم دیوان حافظ است.

اگر به دنبال تجارت، کسب علم و دانش، صنعت و فناوری، هنر و فرهنگ هستید، فرانکفورت مقصد خوبی برای سفر شماست، اما اگر به دنبال یک سفر تفریحی و آرامش بخش هستید، فرانکفورت را به شما توصیه نمی کنیم.

کی برویم؟

seasons

بهترین زمان برای بازدید از فرانکفورت اواخر بهار تا اوایل پاییز است. تابستان های فرانکفورت گرم و زمستان های آن سرد است. هر چند در زمستان معمولا برفی روی زمین نمی شیند. اگر در زمان برگزاری نمایشگاه های بزرگ فرانکفورت که در سپتامبر و اکتبر برگزار می شود به این شهر سفر کنید، یافتن محل اقامت مناسب چالشی بزرگ برای شما خواهد بود. هر چند اگر در سپتامبر به فرانکفورت سفر کنید می توانید از یکی از برترین نمایشگاه های خودرو در دنیا دیدن کنید و اگر اکتبر در فرانکفورت باشید بزرگ ترین نمایشگاه کتاب دنیا میزبان شما خواهد بود، رویدادی که هیچ اهل فرهنگی نمی تواند از آن چشم پوشی کند.

جشنواره ها و رویدادها

Internationale Automobil Ausstellung Frankfurt

 1. جشنواره اسپرینگ دیپمس (Spring Dippemess) : این جشنواره سنتی که به قرن چهاردم میلادی بر میگردد محل فروش محصولات بومی، آتش بازی و بازی های مختلف است. این جشنواره در اواخر ماه مارس تا اواسط ماه آوریل برپا خواهد بود.
 2. جشنواره اپرن پلاتس (Opernplatz) : این جشنواره که از اواخر ژوئن تا اوریل جولای برگزار می شود، عرصه هنرمندی هنرمندان موسیقی در تمامی سبک ها است. علاوه بر موسیقی، این جشنواره بر روی سبک و فرهنگ غذا نیز متمرکز است و انواع غذاهای ملل را در معرض نمایش قرار می دهد.
 3. جشنواره ماین (Main Festival) : این جشنواره در فصل تابستان برای جشن و پای کوبی و سپاسگزاری از رودخانه ماین برای نعمت هایش برگزار می شود. این جشنواره که همه ساله بازدیدکنندگان خارجی را به خود جذب می کند سرشار از سرگرمی ها و آتش بازی است. زمان بعدی این جشنواره در ماه آگوست است.
 4. نمایشگاه کتاب فرانکفورت (Frankfurter Buchmesse) : این نمایشگاه که در ماه اکتبر برگزار می شود، بزرگ ترین رویداد نمایشگاهی کتاب از نظر تعداد ناشر، شرکت کننده، بازدید کننده و تعداد کتاب در جهان است. نمایشگاه کتاب فرانکفورت به نماد شهر فرانکفورت تبدیل شده است.
 5. نمایشگاه خودرو فرانکفورت (Internationale Automobil Ausstellung Frankfurt) : این نمایشگاه معتبر و بین المللی هر ساله در ماه سپتامبر برگزار میشود و مکانی برای معرفی به روزترین خودروهای جهان است. این نمایشگاه جزو جاذبه های توریستی فرانکفورت نیز به حساب می آید، زیرا جمعیت زیادی از آن بازدید میکنند.

دیدنی ها

Cathedral of St. Bartholomew

جاهای دیدنی فرانکفورت آلمان شامل موارد زیر میشود :

 1. برج اصلی شهر (The Main Tower)
 2. خانه گوته (The Goethe House)
 3. بخش تاریخی رومبرگ (The Romerberg)
 4. کلیسای سنت پل (Paulskirche St.Pauls Church)
 5. راسته موزه ها (Museumsufer Museum Embankment)
 6. موزه تاریخی طبیعی (The Senckenberg Museum of Natural History)
 7. موزه هنرهای مدرن (The Museum of Modern Art)
 8. خانه اپرا (Alte Oper)
 9. موزه استدل (Staedel Museum)
 10. کلیسای سنت بارتولومیو (Cathedral of St. Bartholomew)

خریدنی ها

 1. کتاب
 2. لیوان ماگ
 3. لباس
 4. صنایع دستی
 5. ظروف آشپزخانه

خوردنی ها

food

 1. پنکیک سیب زمینی (Kartoffelpuffer)
 2. سوپ اینتاپف (Eintopf)
 3. شیرینی سیب (Apfelstrudel)
 4. نان برزل (Brezel)
 5. شنیسل مرغ (Hähnchen Schnitzel)
 6. سوسیس فرانکفورت (Frankfurt Sausage)
 7. وافل (Waffle)
 8. سالاد سیب زمینی (Potato Salad)

مراکز خرید

myzeil

 1. مرکز خرید کلینمارکتهال (Kleinmarkthalle)
 2. مرکز خرید مای زیل (MyZeil)
 3. خیابان گوته (Goethestrasse)
 4. مرکز تجاری هسن سنتر (Hessen Center)
 5. مرکز تجاری زیل گالری (Zeilgalerie)
 6. فروشگاه مواد غذایی فرسگس (Fressgass)
 7. مرکز خرید اسکای لاین (Skyline plaza)

مراکز تفریحی

commerzbank

 1. باغ گیاه شناسی (Palmengarten The Botanical Gardens)
 2. باغ وحش فرانکفورت (Frankfurt Zoological Garden)
 3. قطار شهری ابلوی (Ebbelwei Express)
 4. استادیوم کامرزبنک (Commerzbank Arena)
 5. خیابان برگر (Berger Street)

امنیت

فرانکفورت در رتبه بندی جهانی شهری امن به حساب می رود که میتواند با آسودگی به آن سفر کرد. هر چند تنوع قومی و نژادی بالا کنترل را سخت تر کرده و خلاف های کوچک مانند جیب بری در گوشه و کنار این شهر اتفاق می افتد.

بهداشت

کشور آلمان جز کشورهای پیشگام در عرصه خدمات درمانی در دنیا است و فرانکفورت نیز از این قاعده مستثنا نیست. هر چند استفاده از خدمات درمانی پیشرفته هزینه قابل توجهی را در بر خواهد داشت که وجود بیمه مسافرتی با پوشش کامل، این هزینه های بالا را جبران خواهد کرد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید