kabodval-1

آبشار کبودوال گرگان

20920 2016/10/09
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار کبودوال گرگان قدمتی به بلندای تاریخ دارد، این آبشار در جوار شهری می باشد که تاریخ 7000 ساله آن بررسی و ثبت شده است. بهشت اکوتوریسم ایران را کبودوال می نامند که تفرجگاه عمودی در دل جنگل و دامنه هارون می باشد.

آبشار کبودوال علی آباد یک آبشار تمام خزه ای در ایران و جهان است که در 5 کیلومتری جنوب این شهر قرار گرفته، از ابتدای جاده ی خاکی توسط تابلوهای آبشار مسیر زیبای جنگلی را طی میکنید تا به ابتدای جنگل کبودوال و تفرجگاه برسید. این آبشار در دره ای عمیق با پوشش گیاهان و درختان سر سبز پدیدار شده و طول مسیر حدود 50 دقیقه از شهر علی آباد فاصله زمانی دارد.

kabodval-3

کبودوال علی آباد کتول یکی از مھم ترین تفرجگاه ھای استان گلستان محسوب می شود و از تنوع گونه ھای گیاھی و چشمه ھای فراوان برخوردار است. آب این آبشار که از چشمه ھای جنوبی ارتفاعات تشکیل شده است، زلال و شفاف می باشد. این مکان دیدنی در ایام تعطیل مانند عید نوروز و تابستان بشدت شلوغ می شود، اما حرفه ای ها و گردشگران دوست دارند تا پاییز و زمستان این مکان را نیز ببینند.

kabodval-2

کبودوال آبشار تمام خزه ای جهان با نقاط قوت و پتانسیل هایی که دارد از مهم ترین جاذبه ها برای جلب توریست است. آبشار کبودوال که از چشمه های جنوبی تشکیل شده، در عمق دره ای با وجود جنگل انبوه و سر سبز قرار گرفته است. ابشار کبودوال دارای آب زلال و شفافی است که زمزمه ی حرکت آب در فضایی دلچسب و دلنشین زیر درختان سر به فلک کشیده همراه با صدای پرندگان، بهترین وسیله تسکین و آرامش برای طبیعت گردان می باشد.

kabodval-4

جنگل کبودوال گلستان از سمت شرق به روستای معصوم آباد، از شمال به شهر علی آباد متصل و در دل دامنه ی هارون (به ارتفاع 1780 متر) جای گرفته است. این آبشار در روستای معصوم آباد فندرسک می باشد که علاوه بر آبشار زیبا و مرتفع کبودوال، جنگل کبودوال در این محدوده ادامه دارد و در فصول مختلف این جنگل محل بسیار دیدنی و زیبایی است.

kabodval-8

کبودوال گرگان دارای مسیر پیاده تا قسمتی سنگ فرش و از قسمت دیگری فقط دارای پله می باشد که در این مسیر ساخته شده اند و مسیر از نیمه راه جنگلی شده و به شکل طبیعی قرار دارد که در بعضی قسمت ها کمی خطرناک است. در بین مسیر چندین آبشار کوچک دیگر به چشم می خورد تا به آبشار اصلی با ارتفاع حدود 20 متر می رسید، ابشار کبودوال که از چشمه های جنوبی سرچشمه گرفته و این رودخانه، مسیر آبشار و آبشارهای کوچک و بزرگ را تشکیل داده همگی از یک چشمه ی بسیار کوچک منشا میگیرند.

kabodval-6

برای رسیدن به چشمه باید از مسیری که تقریبا 100 متر پیش از آبشار و در سمت چپ وجود دارد از کوه بالا رفت و پس از طی 300 متر به محل جوشش آب رسید. سد آبشار کبودوال موجب شده تا دریاچه ی بسیار زیبایی در نزدیکی آبشار بوجود آید، این دریاچه حاصل یک سد خاکی می باشد.

این آبشار در فصول بهار و تابستان محل تفرج انبوه زیادی از مردم منطقه و گردشگران و طبیعت دوستان می باشد.

آدرس آبشار کبودوال : کمربندی علی آبادکتول، میدان دانشگاه آزاد اسلامی، به سمت مسیر خاکی و جنگل (در طول مسیر تابلوهای کبودوال شما را یاری می کنند)

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید