ساعت بیگ بن لندن

15488 ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 3.4]

ساعت بیگ بن کجاست؟

شهر لندن پایتخت کشور انگلستان می باشد و به واسطه تاریخ کهن و قدمت زیادی که دارد، سرشار از جاذبه های تاریخی می باشد که از شهرت جهانی برخوردار هستند. در این میان ساعت بیگ بن لندن به عنوان یکی از نمادهای اصلی این شهر، علاوه بر این که از اهمیت بالایی در میان آثار تاریخی موجود در لندن برخوردار است، به عنوان بزرگ ترین و مشهورترین برج ساعت جهان شناخته می شود. این ساعت زیبا اتفاقات تاریخی زیادی را پشت سر گذاشته است و همچنین رازهای زیادی را در دل خود جای داده است که پیشنهاد می کنیم در این مقاله با نشاط آوران همراه باشید تا شما را بیشتر با این بنای کهن و تاریخی آشنا کنیم.

قدمت ساعت بیگ بن به قرن 18 میلادی برمی گردد. ایده طراحی این ساعت توسط چارلز بری مطرح شد و وی تصمیم گرفت ساعتی بزرگ را بر روی برجی بزرگ قرار دهد تا از تمام نقاط شهر قابل رویت باشد. لازم به ذکر است که عده بسیاری این ساعت را با نام برج ساعت بیگ بن لندن می شناسند، در حالی که نام برجی که این ساعت بر روی آن واقع شده است الیزابت می باشد که در سال 1859 تکمیل شد و ساعت بر روی آن نصب گردید. درباره انتخاب نام برای این ساعت دو نظریه وجود دارد. عده ای معتقدند نام آن از روی نام بنجامین کانت (قهرمان بوکس) که با نام بیگ بن معروف بود گرفته شده و عده ای دیگر بر این باورند که این نام از روی نام یکی از ماموران دولت به نام سر بنجامین هال که به بیگ بن معروف بود گرفته شده است.

برج الیزابت 96 متر ارتفاع دارد و تا انتهای آن باید 399 پله را طی کرد. هر صفحه عقربه دار ساعت بیگ بن انگلیس 7 متر قطر دارد و عقربه های دقیقه شمار آن 4.2 متر طول دارند. این ساعت تا کنون از کار نیفتاده است و حتی در زمان جنگ جهانی دوم نیز فعال بود و فقط چراغ های آن خاموش میشد. علاوه بر این در سال 2003 تونلی در نزدیکی این برج حفر شد که باعث کج شدن آن شده است و برج الیزابت لندن هر ساله حدود 8 اینچ به سمت شمال غربی کج می شود. لازم به ذکر است که بازدید از برج الیزابت و ساعت بیگ بن لندن توسط عموم امکان پذیر نمی باشد.

در سال 2017 تصمیمی مبنی بر مرمت برج الیزابت و ساعت بیگ بن انگلستان گرفته شد و قرار است این مرمت تا سال 2020 به پایان برسد و در طی این مدت فقط در رویدادهای مهم ساعت به صدا در خواهد آمد. ساعت بیگ بن در لندن از جمله جاذبه های تاریخی و همچنین از نمادهای کشور انگلستان به حساب می آید که شما می توانید در تور گردشگری لندن از آن بازدید به عمل آورید.

عکس های ساعت بیگ بن

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید