پارک کوهستان یزد

19957 ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 3.9]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک کوهستان یزد که در جاده یزد احداث شده است متعلق به سال 1382 می باشد، امّا آبنمای این پارک که شاخصه آن می باشد در سال 92 ساخته شده است.

استان یزد یکی از تاریخی ترین استان های ایران است. این استان با داشتن بناهای تاریخی فراوان و بافت قدیمی در شهرهای مختلف، یکی از مقاصد اصلی گردشگران در ایام تعطیل می باشد. امّا در کنار فضاهای تاریخی، شهر یزد فضاهای سبز و جاذبه های دیگری هم دارد که شاید برای مسافرانی که به این شهر سفر می کنند زیاد آشنا نباشد امّا برای مردم یزد، از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

پارک کوهستان یزد که در کنار جاده تفت به یزد ساخته شده است، یکی از تفرجگاه های اصلی مردم این شهر در ایام تعطیل می باشد. پارک کوهستانی یزد در شب هنگام و زمانیکه آب نمای حوض وسط پارک شروع به کار می کند، بسیار دیدنی است. همچنین نمایش پارک کوهستان یزد که در شب های بهار و تابستان برگزار می شود، بسیار معروف می باشد.

پارک کوهستان در یزد دارای امکانات زیادی است که باعث محبوبیت این پارک بین مردم شده است. از جمله این امکانات می توان به پارکینگ بزرگ، وجود بوفه های مختلف برای تهیه خوراکی، یک آبشار مصنوعی زیبا با جوی های متعدد، وجود قایق برای گشت در دریاچه، پیست اسکیت و موتورسواری، وجود فضای سبز زیبا به همراه آلاچیق های متنوع، سینمای پنج بعدی، فضای کمپینگ، یک شهربازی و یک دریاچه مصنوعی اشاره کرد. مساحت پارک کوهستان در یزد نزدیک به 100 هکتار می باشد که بسیار مطلوب است.

اگر در ایام بهار و تابستان و به خصوص آخر هفته به پارک کوهستان در یزد سر بزنید، آنجا را مملو از خانواده های یزدی می بینید که برای صرف ناهار و شام در کنار خانواده یا دوستان به این پارک آمده اند. فضای نشاط آور پارک در کنار چمن کاری، گیاهان و درختان زیبای آن منظره خوبی را پدید آورده است که می تواند برای مسافران و گردشگران بسیار جذاب باشد.

با گذشت بیش از 15 سال از ساخت پارک کوهستان یزد هنوز به صورت رسمی و جدی فضای کارتینگ و شهربازی مورد استفاده قرار نگرفته است. شهرداری یزد با در نظر گرفتن فضاهای متنوع هدف توسعه و پیشرفت پارک را در دست گرفته است، با توجه به پتانسیل های محیطی از جمله قرارگیری کوه در دل مجموعه شهرداری برنامه پیشبردی پارک کوهستان را اجرایی خواهد کرد.

در شب های تابستان معمولاً در پارک اجراهای متنوعی به صورت زنده برگزار می شود که آب نمای پارک هماهنگ با آن به حرکت در می آید که فضایی توأم با آرامش را می توانید در کنار خانواده خود سپری کنید. 

پارک کوهستان استان یزد یکی از جاذبه های گردشگری یزد است که مکان مناسبی برای کمپینگ و اقامت می باشد و درصورتیکه می خواهید شب را در چادر سر کنید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند پارک کوهستان یزد را مد نظر قرار دهید.

عکس از پارک کوهستان یزد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید