america

جاذبه های گردشگری آمریکا

11011 2016/09/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.5]

کشور آمریکا یا ایالات متحده آمریکا در نیم کره غربی و در شمال قاره آمریکا، سومین کشور از نظر جمعیت و وسعت در جهان می باشد و وسعتی حدود 6 برابر ایران را دارد. امریکا از سمت شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک همسایه مرز مشترک دارد. از طریق آلاسکا نیز با روسیه دارای مرز آبی است. همچنین از طریق پایگاه آبی گوانتانامو با کوبا دارای مرز مشترک است. جاهای دیدنی آمریکا به قدری گسترده است که اگر حتی محل زندگیتان در این کشور باشد، شاید باز هم فرصت کافی برای لذت بردن از همه آنها را پیدا نخواهید کرد. جاذبه های گردشگری کشور آمریکا شامل مناطق طبیعی بی نظیر، سازه های ساخت دست بشر به پیشرفته ترین شکل ممکن، سواحل، جشنواره ها، آب و هوا و حتی خوردنی ها، می باشند.

به دلیل موقعیت خاصی که آمریکا در دنیا دارد، دارای بیشتر تنوع نژادی و گوناگونی مردم می باشد. با توجه به قدرت خرید در جهان و تولید ناخالصی داخلی، آمریکا بزرگترین اقتصاد میان کشورهای جهان را داراست. شاید به غیر از کیفیت مناسب و سطح زندگی در این کشور، شاید جاذبه های توریستی آمریکا هم از عوامل این تنوع باشد.

این کشور که از پیشرفته ترین کشورهای حال حاضر در جهان به شمار می آید؛ دارای 50 ایالت است، پایتخت آن واشنگتن دی سی و بزرگترین و نیز پرجمعیتترین شهرش نیویورک می باشد. در بین ایالات آمریکا، آلاسکا بزرگترین و رودآیلند کوچکترین هستند. تمامی ایالات، به سهم خود به زیبایی های جاذبه های دیدنی آمریکا افزوده اند؛ هر کدام دارای طبیعت خاص، نماد خاص و چهره خاص خود هستند.

اگر تا به حال به این کشور سفر نکرده اید، بهتر است این کار را در برنامه خود داشته باشید زیرا دیدن جاذبه های کشور آمریکا برای هر گردشگری از واجبات است.

اطلاعاتی درباره کشور ایالات متحده آمریکا:

زبان رسمی: انگلیسی

مذهب: مسیحیت 

نوع حکومت: جمهوری مشروطه فدرال

جمعیت: حدود 320 میلیون نفر

مساحت: 9,833,517 کیلومتر مربع

واحد پول: دلار

پیش شماره: +1

احتلاف زمانی با ایران: هشت ساعت و نیم عقبتر

ولتاژ برق: 120 – 110 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور آمریکا بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید