تنگه چاهکوه قشم

14206 ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تنگه چاهکوه کجاست؟

استان هرمزگان یکی از استان های گردشگری کشور می باشد که جاذبه های توریستی فراوانی را در خود جای داده است. تنگه چاهکوه قشم که با نام دره چاهکوه قشم نیز شناخته می شود یکی از جاذبه های طبیعی شهر قشم می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی این شهر زیبا می کشاند. در گذشته اهالی روستای چاهو 4 حلقه چاه جهت تامین آب شیرین خود در دل این دره کنده اند و دلیل نامگذاری آن نیز به همین موضوع برمیگردد.

تنگه چاهکوه در قشم با تمام صخره ها و تندیس های خود که در اثر گذر زمان به صورت طبیعی شکل گرفته اند، یکی از عجایب هفتگانه این شهر نیز به حساب می آید. دره چاهکوه 100 متر عمق دارد و بر اثر فرسایش سنگ‌ های رسوبی شکل گرفته است و از آن فقط چند نمونه خارجی در کشور های آلمان، انگلیس، چین و آمریکا وجود دارد.

در لحظه ورود به تنگه چاهکوه قشم با منظره ای بی نظیر رو به رو میشویم که صخره های بسیار بزرگ اطراف آن را پویشانده اند. صخره های این منطقه در طول میلیون ها سال فرسایش به وجود آماده و شکل های اعجاب آوری را به خود گرفته اند که یکی از بهترین سوژه های عکاسی هستند. اگر شما خوش شانس باشید و در روز بازدید از این جاذبه طبیعی خارق العاده باران ببارد، با یکی از زیباترین جلوه های طبیعت ایران مواجه خواهید شد که حتی نمی توانید چشم از آن بردارید.

اگر قصد بازدید از تنگه چاهکوه استان هرمزگان را در شب دارید، نباید از تماشا آسمان پر از ستاره قافل بمانید. در این تنگه به دلیل بلندی صخره ها تنها بخش کوچکی از آسمان دیده می شود ولی همین ستارگان در شب جلوه ای بی نظیر به این تنگه می دهند. علاوه بر این بهترین زمان برای سفر به تنگه چاهکوه در جزیره قشم به دلیل گرما شدید هوا در فصل تابستان، از اوایل پاییز تا اواخر بهار می باشد.

آدرس تنگه چاهکوه : استان هرمزگاه، 70 کیلومتری شهر قشم، روستای چاهو شرقی، بخش شهاب

عکس های تنگه چاهکوه قشم

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید