دریاچه سد شاه قاسم یاسوج

16286 2017/12/09
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سدها همیشه یکی از نقاطی هستند که گردشگران و مسافران را به خود جذب می کنند. دریاچه ای که در پشت سدها ایجاد می شود، فرصت مناسبی را برای سرسبزی و آبادانی مناطق اطراف سد به وجود می آورد.

دریاچه سد شاه قاسم که در استان کهگیلویه و بویراحمد و در نزدیکی شهر یاسوج قرار دارد، یکی از مکان هایی است که گردشگران و بومیان را در روزهای تعطیل به سمت خود می کشاند. اطراف دریاچه را جنگل های زیبای بلوط احاطه کرده اند که نمای اطراف سد را بسیار زیبا ساختند.

سد شاه قاسم از نوع سدهای خاکی است و وظیفه تأمین آب شهر یاسوج را بر عهده دارد. دریاچه سد شاه قاسم محل زندگی پرندگانی مانند مرغابی و حواصیل می باشد. البته آب دریاچه سد شاه قاسم یاسوج از طریق بارش ها و ذوب شدن برف ها در ارتفاعات اطراف تأمین می شود، به همین دلیل در اثر کمبود بارش آب دریاچه نیز گاهی بسیار کم یا حتی خشک می شود. همین امر سبب می گردد تا پرندگان نیز از این دریاچه مهاجرت کنند.

در کنار دریاچه امکانات تفریحی و رفاهی نیز تعبیه شده است. وسایل مناسب برای ورزش های آبی مثل شنا و همچنین قایق هایی برای قایق سواری در دریاچه از جمله این امکانات هستند. نزدیکی سد خاکی شاه قاسم به شهر یاسوج نیز باعث شده تا بسیاری از مردم شهر در تعطیلات و اوقات فراغت خود از این دریاچه و طبیعت زیبای اطراف آن دیدن کنند.

دریاچه سد شاه قاسم کهگیلویه و بویراحمد که با طبیعت و مناظر چشم نواز خود هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند، تنها یکی از جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می باشد. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در فصل بهار که تازه برف ها در حال ذوب شدن هستند از این دریاچه دیدن کنید تا از زیبایی های آن بهره ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید