emem khomeini 1

بازار امام خمینی اهواز

5435 ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس

بازار امام خمینی اهواز یکی دیگر از بازارهای قدیمی خوزستان است که سبک معماری خاص خود را دارد. بعلاوه با وجود قدمت بازار، این مکان هنوز دارای طرفداران خاص و  خریداران زیادیست. بازار امام خمینی در مرکز شهر قرار دارد و قبل از انقلاب به بازار شاه و یا پهلوی شناخته می شده است. این بازار دارای دو ورودی اصلی در خیابان های شریعتی و آزادگان می باشد. تعداد حجره ها و واحد های تجاری موجود در این مجموعه به طور تقریبی حدود 250 باب مغازه می شود.

مشخصات بازار

آدرس بازار امام خمینی اهواز,بازار امام خمینی خوزستان,بازار امام خمینی در اهواز

بازار امام خمینی در اهواز یکی از مراکز خرید بنام و معروفی است که شهروندان و مسافران، همه از آن خرید می کنند. بازار امام اهواز دارای چندین ورودی فرعی مجزاست که در قسمت میانی آن ورود سواره و پیاده امکان پذیر می باشد. شکاف هایی را در قسمت های میانی بازار (تقاطع بازار و کوچه) شاهد هستیم که موجب سهولت رفت و آمد و ورود و خروج به بازار می شود. سقف منحصر به فرد بازار با ایجاد شبکه هایی نور به درون بازار هدایت می کند. حجره ها و مغازه های موجود در بازار به مساحت های 12 الی 15 مترمربعی می باشند.

بخش فروش

بازارهای قدیمی اهواز,عکس بازار امام خمینی اهواز,مرکز خرید امام خمینی اهواز

مرکز خرید امام خمینی اهواز یکی از بازار های قدیمی و دارای کیفیت در خوزستان است. این بازار دارای دو بخش فروش و پشتیبانی کالاها و اجناس می باشد که قسمت فروش اجناس در طبقه ی پایین و واحد های بازرگانی و عمده فروشی ها در طبقه ی بالا قرار دارد. حدود 200 واحد تجاری در بازار فعال است که شما می توانید خرید کالاهایی از جمله پوشاک، ادویه، عطاری، لوازم منزل، محصولات بهداشتی، مواد غذایی،ساعت و عینک، شال و روسری، طلاکوبی و ... را داشته باشید.

طراحی معماری

آدرس بازار امام خمینی اهواز,بازار امام خمینی خوزستان,بازار امام خمینی در اهواز

در طراحی معماری بازار امام خمینی می توانیم به ایوان های مسقف ورودی بازار اشاره کنیم که بر روی آن ها حجره های پشتیبانی و امور بازرگانی شکل گرفته اند (در قسمت هایی از بازار). در قسمت وسط بازار گذر و نظر ایجاد شده باعث می شود تا خیابان شریعتی را به خیابان آزادگان وصل کند و عبور عابر پیاده از وسط بازار موجب یک ارتباط و به نوعی تبلیغ برای کالاها باشد. بنای بازار آجری است و رواق های قوسی شکل در این بازار به وفور دیده می شود. قسمت رواق های حجره ها به ارتفاع یک پله بالاتر از سطح عبور عابرین و چرخ دستی ها است.

آدرس بازار امام خمینی : حد فاصل خیابان های شریعتی و آزادگان

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند