دریاچه سد تهم زنجان

14390 2018/10/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه سد تهم زنجان کجاست؟

استان زنچان یکی از استان های گردشگری کشور می باشد که جاذبه های طبیعی زیادی را در خود جای داده است. دریاچه سد تهم زنجان در فاصله 16 کیلومتری شمال غربی زنجان و 8 کیلومتری روستای تهم قرار دارد. سازه سد تهم رسی است و دارای تاجی به ارتفاع 451 متر و عرض 12 متر است و حجم کل مخزن آن 87 میلیون متر مکعب می باشد.

سد خاکی تهم بر روی رودخانه سارمساقلو و به منظور تامین آب شرب شهر زنجان احداث شده و در فاصله 300 متری محل برخورد دو رودخانه گله رود و تهم که تشکیل‌ دهنده رودخانه سارمساقلو است، قرار دارد. طبیعت زیبا و منحصر به فرد این منطقه و آب و هوای دلپذیر دریاچه سد تهم، آن را تبدیل به یکی از مناطق گردشگری شهر زنجان نموده است. دلیل سردسیر بودن منطقه، بهترین فصل برای سفر به دریاچه سد تهم زنجان، فصول بهار و تابستان می باشند.

علاقه مندان به ورزش های آبی از جمله قایق سواری می توانند لحاظات خوشی را در این دریاجه سپری کنند. ماهیگیری در دریاچه سد تهم لذتی فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان می آورد و از جمله ماهیان این دریاچه می توان به کپور، زرد پر و شیریت اشاره نمود. اگر به عکس برداری علاقه مند هستید، مناظر زیبا و بی بدیل اطراف این دریاچه را فراموش نکنید.

دریاچه سد تهم یکی از جاذبه های طبیعی استان زنجان می باشد که شما می توانید در سفر به این استان زیبا از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس دریاچه سد تهم : استان زنجان، 15 کیلومتری شمال غربی شهرستان زنجان، بعد از روستای تهم

عکس های دریاچه سد تهم زنجان

  

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید