آبشار روستای سرکانه لرستان

13204 ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.6]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان لرستان را شاید بتوان استان آبشارها نامید. چندین آبشار کوچک و بزرگ در این استان وجود دارد که هر کدام از آنها زیبایی خاص خود را دارد. آبشار سرکانه لرستان با جذابیت های خاص خود هر ساله گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند. این آبشار در نزدیکی روستای سرکانه و در فاصله 50 کیلومتری شهر خرم آباد و در سمت جنوب شرقی آن قرار دارد. بومیان این آبشار را با نام تاف هفت چشمه (به معنی آبشار هفت چشمه) می شناسند.

ارتفاع آبشار سرکانه نزدیک به 15 متر می باشد. عرض آبشار نیز در حدود 17 متر است که باعث شده مناظر چشم نوازی به وجود بیاید. آب آبشار از رودخانه ترس گریت تامین می شود و به دلیل وجود کوه ها و سنگلاخ های بسیار، آبشار به صورت پله ای در آمده است. اطراف آبشار سرکانه در استان لرستان بسیار سرسبز می باشد و با وجود صدای پرندگان گوناگونی که در اطراف آبشار مشغول پرواز هستند، منظره ای رویایی به وجود می آید.

بهترین فصل برای بازدید از آبشار سرکانه خرم آباد فصل بهار است. زمانی که درختان تازه شکوفه داده اند و آب رودخانه خروشان و آبشار بسیار زیبا است. در این زمان عطر گل های پیچیده در محیط هوش از سر شما می برد. در فصل تابستان نیز که اطراف آبشار گریت لرستان با گیاهان متنوع و سرسبز پوشیده شده است، فضای مناسبی برای بازدید و تفریح به وجود می آید.

برای دیدن آبشار گریت در استان لرستان باید از خرم آباد به سمت سپید دشت بروید. در مسیر یک جاده فرعی شما را به سمت روستای گریت می برد. از روستا تا آبشار حدود یک ساعت راه است که فقط به صورت پیاده قابل پیمودن است. در مسیر پیاده روی مناظر چشم نوازی وجود دارد که باعث می شود خستگی را اصلا احساس نکنید. آبشار سرکانه یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری لرستان است که نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به این استان دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید