تور بوشهر گردی

قبل از سفر به بوشهر حتما این مطلب را بخوانید 15584 ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه: تاریخچه بوشهر به 300 سال پیش و زمان نادرشاه برمیگردد. هدف نادرشاه از ساخت این شهر تاسیس نیروی دریایی در جنوب کشور بود و به همین جهت دستور به ساخت بندری در جنوب غربی کشور داد و نام آن را بوشهر گذاشت. نام این شهر در گذشته ریشهر به معنای شهر قدیمی بوده است که به مرور زمان به بوشهر تبدیل شده است.

در این مقاله می خواهیم به جنوب غربی کشور سفر کنیم و شما را با بندر بوشهر بیشتر آشنا کنیم. بوشهر بندری شبه جزیره ای است و دلیل آن نیز محدود بودن این شهر از شمال، غرب و جنوب غرب به خلیج فارس می باشد. این بندر به دلایلی همچون وجود صنعت کشتی سازی کشور، وجود نیروگاه اتمی، وجود منابع مهم انرژی همچون نفت و گاز، صیادی و محلی جهت واردات و صادرات کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و به پایتخت انرژی ایران معروف است.

در گذشته نام این شهر نام های مختلفی همچون رام اردشیر، ابوشهر، بخت اردشیر و ریشهر داشته است و نام امروزی آن تحریف شده کلمه ریشهر می باشد. مردم بوشهر به زبان فارسی و لهجه محلی تکلم می کنند. علاوه بر این، این شهر جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در دل خود جای داده است که هر ساله گردشگران زیادی جهت بازدید از جاذبه های گردشگری بوشهر به این شهر زیبا سفر می کنند.

تاریخچه بوشهر,تور بوشهر گردی,تور طبیعت گردی بوشهر
اطلاعاتی درباره شهر بوشهر
جمعیت
230000
مساحت
984 کیلومتر مربع
کدپیش شماره شهری
077
تاریخ ثبت شهر
1301

بهترین فصل سفر به بوشهر

بوشهر آب و هوای نیمه بیابانی و گرم دارد و علاوه بر این دارای یک ویژگی آب و هوایی مهم نیز می باشد که آن شرجی بودن هوای این شهر است. این شرجی بودن باعث می شود که نواحی ساحلی که عمدتا گرما شدید دارند، دارای رطوبت نسبی بالا و نواحی داخلی رطوبت نسبی پایین داشته باشند. این موضوع باعث کاهش دما در زمستان و افزایش دما در تابستان می شود و اختلاف دما این شهر در فصول مختلف سال بسیار کم می باشد. به همین دلیل بهترین زمان برای تور بوشهر گردی و سفر به این شهر در ماه خاصی خلاصه نمی شود و در تمام طور سال می توان از این شهر بازدید کرد. اما پیشنهاد ما این است که اگر قصد سفر با تور گردشگری بوشهر را دارید در فروردین و اردیبهشت ماه به این موضوع اقدام کنید.

جاذبه های گردشگری بوشهر

شهر یا بندر بوشهر به عنوان مرکز استانی به همین نام، از جمله شهرهای گردشگری کشور می باشد که جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است و هر ساله توریست های زیادی را راهی خود می کند. در بوشهر جاذبه های طبیعی بی نظیری یافت می شود که آن را به تبدیل به یکی از مکان های ویژه طبیعت‌ گردان کرده است. علاوه بر این، این شهر دارای بافت تاریخی ویژه ای با محله های قدیمی و معماری خاص می باشد که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند. همچنین سواحل زیبا، عمارت های قدیمی، نخلستان ها و … از دیگر جاذبه گردشگری بوشهر به حساب می آیند که شما می توانید در تور بوشهر گردی از آنها بازدید کنید.

جاذبه های طبیعی بوشهر

به دلیل واقع شدن بوشهر در کنار دریای خلیج فارس، این شهر جاذبه های طبیعی فراوانی را در دل خود جای داده استکه شما می توانید در تور طبیعت گردی بوشهر از این مکانها بازدید کنید. از جمله این جاذبه ها می توان به ساحل زیبا این شهر که بیشترین ناحیه ساحلی کشور نیز می باشد، اشاره کرد. علاوه بر این، پارک های جنگلی، جزایر زیبا، پارک های ساحلی، تالاب ها، کوه ها و آبشارهای زیبا از دیگر جاذبه های طبیعی بوشهر می باشند که شما می توانید در تور طبیعت گردی بوشهر از آنها بازدید کنید.

 • جزایر اطراف بوشهر : جزیره شیف بوشهر، جزیره عباسک بوشهر، جزیره گرم بوشهر، جزایر چهارگانه بوشهر
 • پارک جنگلی بوشهر : پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر
 • منطقه حفاظت شده بوشهر : منطقه حفاظت شده حله
 • تالاب بوشهر : تالاب حله بوشهر
 • کوه بوشهر : کوه پدری بوشهر
 • پارک ساحلی بوشهر : پارک ساحلی آب شیرین کن
 • آبشار بوشهر : آبشار تلخ آب بوشهر

جاذبه های تاریخی بوشهر

بوشهر از جمله شهرهای قدیمی کشور به حساب می آید که جاذبه های تاریخی زیادی را در خود جای داده است. از جمله جاذبه های تاریخی بوشهر می توان به عمارت های تاریخی با معماری فوق العاده، موزه ها، کاخ ها، کاروانسرا ها و … اشاره کرد. یکی از اصلی ترین این جاذبه ها بافت تاریخی بوشهر می باشد. این بافت تاریخی که در زمان نادرشاه ایجاد شده است، شامل 4 محله با خانه ها و کوچه های بسیار زیبا می باشد. همچنین بناهایی همچون عمارت ملک، مدرسه سعادت، قلعه خورموج و منطقه تاریخی توز از دیگر مکان های تاریخی این شهر می باشند که شما می توان در تورهای گردشگری بوشهر از آن ها بازدید کنید.

مراکز خرید بوشهر

در بوشهر مراکز خرید و بازارهای قدیمی وجود دارند که لذت گشت و گذار در این شهر زیبا را دوچندان می کنند. از جمله این مراکز خرید می توان به بازار قدیمی بوشهر که با نام بازار صفا نیز شهرت دارد اشاره کرد. همچنین بازار ماهی فروشان بوشهر یکی دیگر از مراکز خرید بی نظیر آن می باشد که شما می توانید تمامی محصولات دریایی را از آن تهیه کنید. علاوه بر این، در این شهر چندین بازار مدرن به چشم می خورد که شما می توانید در تور گردشگری بوشهر از آنها بازدید و سوغاتی های مورد نظر خود را تهیه کنید.

 • مراکز خرید بوشهر : بازار قدیمی بوشهر، بازار ماهی فروشان بوشهر، مجتمع تجاری زیتون بوشهر، مجتمع تجاری نادر بوشهر، پاساژ آزادگان بوشهر، مرکز خرید وزیری بوشهر

هتل های بوشهر

وجود تعداد زیادی جاذبه گردشگری در بوشهر و همچنین برگزاری تور بوشهر گردی باعث شده است که هرساله گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر زیبا به آن سفر کنند. همچنین یکی از ویژگی های هر شهر گردشگری وجود هتل های متنوع در آن می باشد. بهترین هتل بوشهر 4 ستاره بوده و چندین هتل دیگر با خدمات متنوع در اطراف آن به چشم می خورند. لیست هتل های این شهر به شرح زیر می باشد.

 • هتل چهار ستاره بوشهر : هتل جهانگردی دلوار بوشهر
 • هتل سه ستارهبوشهر : هتل پاسارگاد بوشهر، هتل ساحلی پرواز بوشهر، هتل پلاس بوشهر
 • هتل دو ستاره بوشهر : هتل سیراف بوشهر، هتل هیرون بوشهر، هتل یاس بوشهر
 • هتل آپارتمان بوشهر : هتل آپارتمان آسمان بوشهر

سوغات و صنایع دستی بوشهر

به دلیل وضعیت آب و هوایی، صنایع دستی نقش مهمی در وضعیت اقتصادی مردم بوشهر ایفا می کند. از جمله مشهور ترین صنایع دستی بوشهر می توان به قالی، گیوه، مشک، گلیم بافی، نمد مالی، حصیر بافی و سوزن دوزی اشاره کرد که هر یک می توانند به عنوان سوغاتی از این شهر تلقی شوند. علاوه بر این، خرما، ارده، مسقطی و ماهی و میگو از اصلی ترین سوغات خوراکی بوشهر به حساب می آیند.

نقشه شهر بوشهر

بوشهر در ارتفاع 18 متری از سطح دریا واقع شده و به دلیل ارتباط با خلیج فارس از جمله شهرهای مهم کشور به حساب می آید. این شهر از جنوب، جنوب غرب و غرب به خلیج فارس، از شمال غرب به جزیره خارک و از شمال به بندر گناوه و از شرق به فراشبند راه دارد. طول جغرافیایی بوشهر 50 درجه و 5 دقیقه و عرض جغرافیایی آن 27 درجه و 16 دقیقه می باشد. شما می توانید نقشه بوشهر را از معابر ورودی آن و یا دفاتر تور های بوشهر گردی تهیه کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید