بهترین مقاصد برای سفر ماجراجویانه

196 2024/05/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

بهترین مقاصد برای سفر ماجراجویانه برای دوستاران آدرنالین و طبیعت همیشه جذاب بوده است. تجربه هایی که قطعا در همه کشورها یکسان نیست. دوستاران آدرنالین همیشه به دنبال سفرهای ماجراجویانه بوده اند تا حس شان را در طبیعت به بهترین نحو تخلیه کنند. در این مقاله بسیار عالی بهترین مکان ها برای مقاصد ماجراجویانه را مورد بررسی قرار داده ام.
تجربیات سفر می تواند چیزهای بسیار خوبی به شما ببخشد از یک سافاری با اسب در کنیا تا قایق‌سواری در رودخانه‌، خرس های آلاسکا، کوهنوردی در یخچال های طبیعی، شنا در ساحل مرجانی و موارد دیگر می تواند نظرتان را راجع به این مقاصد عوض کند.

گردشگری ماجراجویی چیست؟

گردشگری ماجراجویی شامل شرکت در فعالیت‌های هیجان‌انگیز و چالش‌برانگیز در طبیعت است. این نوع گردشگری به منظور تحریک آدرنالین و کشف مکان‌های وحشی و دورافتاده انجام می‌شود. بسته به نوع فعالیت، ممکن است نیاز به مهارت‌های فیزیکی و سطح مشخصی از آمادگی داشته باشید.

بهترین مقاصد برای ماجراجویی

هنر باستانی در الجزایر

بزرگترین پارک ملی آفریقا، یکی از بزرگترین مراکز هنر سنگی باستانی در جهان را در خود جای داده است. پارک ملی Tassili، یک سرزمین عجایب زمین‌شناسی با برج‌های ماسه‌سنگ و طاق‌های حجاری‌شده است. اما این جنگل‌های صخره‌ای تنها نیمی از داستان را روایت می‌کنند.

در اینجا، گله داران و شکارچیان عصر نوسنگی بیش از 15000 سنگ نگاره را حک کردند. این تصاویر شامل فیل ها، زرافه ها و کرگدن ها بودند. این حیوانات ارتباط بیشتری با کشورهای جنوب صحرای آفریقا دارند. این بیابان در گذشته یک منطقه علفزاری بوده است، اما به دلیل تخریب آبراه ها، اکنون خشک شده است. تورهایی با مدت زمان پنج تا هفت روز و با راهنما برگزار می‌شوند که در آنها آثار هنر تاسیلی را مشاهده می‌کنید. این آثار شامل گاوهای گریان است که در پایه یک قله سنگی حک شده‌اند و تاریخچه 7000 ساله دارند.

تور اسکی در گرجستان

اسکی در گرجستان همچنان یک وسیله محبوب برای حمل و نقل، اکتشاف و شکار است. این منطقه در قفقاز دارای بهترین پیست های اسکی است که بازدیدکنندگان هر ساله برای دیدن و یا شرکت کردن در این تورنمنت به اینجا می روند. بهترین زمان برای تجربه این سفر از آذر تا اردیبهشت است.

بازدید از خرس ها در آلاسکا

پارک ملی کاتمای آلاسکا، مکانی است که میزبان طیف وسیعی از نژادهای خرس قهوه‌ای در سراسر جهان می‌باشد. در اینجا، شما می‌توانید خرس‌ها را بدون هیچگونه حصار یا باغ وحش مشاهده کنید. در این مکان منحصر به فرد، شما قادر خواهید بود به خرس‌ها غذا بدهید و این لذت را از نزدیک تجربه کنید. جالب است که خرس‌ها از این موضوع آگاه هستند و برای گرفتن غذا ترفند های خاص  دارند.

سافاری با اسب در کنیا

برای سفر به آفریقا، معمولا از وسایل نقلیه چهار چرخ و پر از گل استفاده می‌شود، اما سفر با اسب بسیار جذاب‌تر است. این نوع سفر در دهه ۱۹۷۰ در کنیا آغاز شده و برای مسافران امروزی که به دنبال تجربیات جذاب و پایدار با حیات وحش هستند، مناسب است. در حفاظت‌گاه بورانا با مساحت ۱۲ هزار هکتار، دو اصطبل اسب‌های اصیل و اسب‌های چوگان برای سوارکاران با هر سطح مهارتی وجود دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند سفرهای نیم روزه، تمام روز یا شبانه را رزرو کنند. بهترین زمان برای این سفر از تیر تا شهریور است.

با توجه به اینکه حیات وحش، اسب‌ها را به عنوان یک حیوان می‌شناسد، کاوش مناظر با سوارکاری تجربه‌ای بی‌نظیر را به همراه دارد. سفر سواره به معنای شکستن مرزها، حفاظت و جداسازی بین خود و جهان طبیعی است. اسب یک مترجم است که به غرغر آرام شیر، بوی ملایم گله فیل‌ها پاسخ می‌دهد. گوش‌های اسب دارای یک سیستم هشدار دهنده هستند که به راهنمایان در مسیریابی کمک می‌کند.

قایق سواری در رودخانه کلمبیا

تقریباً 80 درصد از جمعیت کلمبیا در نزدیکی رودخانه ماگدالنا زندگی می کنند که طول آن تقریباً هزاران کیلومتر از آند تا کارائیب است. سفرهای دریایی در این رودخانه، که گفته می شود اولین سفرهای دریایی توسط یکی از بزرگترین اپراتورهای کروز انجام شده است. توقف در شهرهای شگفت انگیز در کنار رودخانه و بازدید از دهکده‌های چوبی می تواند تجربه‌ای بی نظیر را برای شما به ارمغان بیاورد.

دوی ماراتن المپیک در پاریس

ماراتن یک رویداد جهانی است که برای دیدن یا شرکت کردن در آن، افراد زیادی به آنجا می‌روند. این مسابقه روز 20 مرداد برگزار خواهد شد و واجدین شرایط در مسیری به طول 42 کیلومتر شرکت می‌کنند. شروع ماراتن از شهر هال است و از نه منطقه عبور می‌کند. اگر تمایل دارید، می‌توانید قبل یا بعد از این رویداد برنامه‌ریزی کنید و مسیر را دنبال کنید.

شنا با کوسه در استرالیا

ساحل مرجانی استرالیا که تقریباً 1200 کیلومتر از سواحل اقیانوس هند تا شمال پرت امتداد دارد، یکی از مناطق زیبا و شگفت‌انگیز طبیعی است. هر سال بین اسفند تا مرداد، حدود 300 تا 500 کوسه نهنگ در این منطقه جمع می‌شوند که یکی از بزرگترین اجتماعات این نوع کوسه‌ها در جهان است. در این منطقه، ارائه غذا به کوسه‌ها و استفاده از فلاش در عکاسی ممنوع است.

هر سال حدود 40.000 نهنگ کوژپشت از مرداد تا آبان ماه به سواحل مرجانی مهاجرت می‌کنند. شنا کردن کنار این جانوران بزرگ لذتی فوق العاده خواهد داشت.

پیاده روی در یخچال های طبیعی شیلی

در پارک ملی لاگونا سان رافائل شیلی، گردشگران می‌توانند در یک تور ویژه به یخچال‌های طبیعی سفر کرده و منظره‌ای زیبا از توده‌های یخی را تماشا کنند. در حال حاضر حدود ۱۷۳۰۰ یخچال طبیعی در منطقه پاتاگونیا وجود دارد، اما افزایش دما باعث ذوب شدن سریع آنها شده است. دانشمندان آب و هوا بیان می‌کنند که گردشگری پایدار، از جمله پیاده‌روی از جوامع محلی حمایت می‌کند و مسافران را تشویق می‌کند تا درباره نحوه حفاظت بیشتر از یخچال‌های طبیعی آگاه شوند.

بازدید از آتشفشان پاناما

اخیراً در پاناما، یک پروژه 1000 کیلومتری به اتمام رسیده که مسیری بی نظیر برای ایجاد تفریح در فضای باز و توسعه گردشگری سبز در جوامع روستایی و مناطق حفاظت شده فراهم کرده است.

برای بازدید از این منطقه، نیاز به 5 روز پیاده‌روی است که در آن می‌توانید از مناظر شگفت‌انگیزی مانند آتشفشان خاموش پاناما و آبشارها لذت ببرید. در بالای دهانه آتشفشان، مناظری شگفت‌انگیز و زیبا وجود دارد که با رنگ سبز زیبایی فراوانی پوشیده شده است.

ریل کلاسیک در اسکاتلند

کاوش در ارتفاعات وحشی و منظره اسکاتلند، به معنای خشن بودن آن نیست. قطار رویال اسکاتسمن به آرامی در میان دریاچه‌های خوش آب و هوا و قله‌های دراماتیک می‌چرخد. سوئیت های بی نظیر در دل کوه‌ها ساخته شده که تجربه بی نظیری را برای مهمانان فراهم می‌کنند. پس از یک روز پیاده‌روی به سمت آبشارها یا بازی گلف، میهمانان می‌توانند با ماساژ در آبگرم داخل هتل به استراحت بپردازند.

با حرکت از ایستگاه Waverley در ادینبورگ، سفرهای ریلی دو تا هفت شب از قلب هایلندز عبور می‌کنند. در طول توقف، مسافران می‌توانند در قلعه‌ها گشت بزنند.

آبشار نیاگارا

هر سال، میلیون‌ها گردشگر به آبشار نیاگارا سفر می‌کنند تا زیبایی‌های آن را تماشا کنند. ورود به پارک ایالتی آبشار نیاگارا همیشه رایگان است و در تمام ایام سال باز است. اما چیزی که بسیاری از مردم از کشف این مکان لذت می‌برند، این است که همراه با این طبیعت فوق‌العاده، تورها و فعالیت‌های متنوعی در داخل پارک برای سرگرمی شما فراهم شده است که می‌توانید ساعت‌ها از آنها لذت ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید