MENUMENU
051-36040039

پارک جنگلی دلند

3180 ۱۳۹۶/۰۹/۲۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.6]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک جنگلی دلند در سال 1357 به طور رسمی به عنوان پارک جنگلی ثبت گردید و آخرین بار در سال 1384 وسعت و مرزهای آن دچار تغییرات شد.

استان گلستان با جنگل ها و پارک های جنگلی بسیاری که دارد همواره یکی از اصلی ترین مقاصد مسافران و گردشگران به خصوص در ایام نوروز می باشد. وجود پارک های کبودوال، قرق، دلند، النگدره، امام رضا (ع)، ناهارخوران و پارک ملی گلستان باعث شده تا شرایط مناسبی برای گردشگری، به خصوص برای علاقه مندان به طبیعت به وجود بیاید.

پارک جنگلی دلند استان گلستان,پارک جنگلی دلند گرگان,پارک جنگلی دلند گلستان

پارک جنگلی دلند گلستان که در کنار جاده اصلی مشهد به گرگان و در فاصله 11 کیلومتر از سمت غرب آزادشهر قرار دارد، یکی از تفرجگاه های اصلی استان گلستان می باشد. در این پارک زیبا امکانات مناسبی برای گردشگران و مسافران تعبیه شده که لذت دیدن آن را دوچندان می کند.

آب آشامیدنی و سرویس های بهداشتی، نمارخانه، مهمانسرا، قسمت های ویژه کمپینگ و پارک کودک بخشی از این امکانات هستند. همچنین در اطراف پارک جنگلی دلند گرگان هتل ها و اقامتگاه هایی برای کسانی تعبیه شده که دوست دارند بیش از یک روز را در این منطقه خوش آب و هوا و زیبا سپری کنند.

پارک دلند,پارک طبیعی دلند,جاذبه های گردشگری گلستان

در پارک جنگلی طبیعی دلند می توان درختان گوناگونی اعم از اوجا، افرا، سپیدار و به خصوص بلوط را مشاهده کرد همچنین در این پارک می توان درختان آزاد را یافت که از گونه های در خطر انقراض است. همین امر باعث شده تا بخشی از پارک جنگلی دلند به عنوان یک ذخیره گاه جنگلی به ثبت برسد. 

پارک جنگلی دلند استان گلستان,پارک جنگلی دلند گرگان,پارک جنگلی دلند گلستان

یکی از ویژگی های منحصر به فرد پارک دلند، وجود دو تپه تاریخی درون آن است. در جریان خاکبرداری از این تپه ها نشانه های متعددی به دست آمد و گویای این بود که در گذشته ساختمان هایی در این محل وجود داشته اند که نشان از مسکونی بودن این منطقه در گذشته های بسیار دور دارد.

پارک جنگلی دلند استان گلستان نزدیک به 610 هکتار وسعت دارد. کلمه دلند در گویش محلی به معنی منطقه ای با درختان انبوه است که به خاطر وجود درختان فراوان در این منطقه به آن اطلاق شد.

پارک جنگلی دلند استان گلستان,پارک جنگلی دلند گرگان,پارک جنگلی دلند گلستان

پارک چنگلی دلند از جاذبه های گردشگری گلستان و یکی از چندین پارک جنگلی موجود در این استان است. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در فصول بهار و تابستان که این منطقه در نهایت زیبایی خود قرار دارد از آن دیدن کنید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند