آبشار آتشگاه لردگان

14544 ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

این آبشار زیبا سالیان بسیار است که میزبان گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است و از تاریخچه آن اطلاعات دقیق در دست نیست.

منابع طبیعی، جاذبه هایی هستند ارزشمند که از ابتدا برای مردم از اهمیت بسیاری برخوردار بودند و نیز پایه ثابتی در تفریحات آنها به حساب می آمدند. استان های نیمه غربی کشورمان، از ارزشمندترین نقاطی هستند که جاذبه های طبیعی بسیار زیاد و مهمی را در خود جای داده اند.

یکی از این دیدنی های بی نظیر، آبشار آتشگاه یا همان آبشار لردگان است که به عنوان طولانی ترین آبشار ایران شناخته می شود که برای دسترسی به آن باید از شهر لردگان به سمت روستای سردشت بروید و بعد از طی تقریبا 20 کیلومتر مسافت، به محل این آبشار زیبا خواهید رسید. آبشاری که به آبشار میناتوری نیز شهرت دارد که بعد از عبور از روستاهای میلاس و سردشت و در روستای آتشگاه واقع شده است و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری می باشد.

مکان آبشار در درّه ای واقع شده است که طولش سه کیلومتر است و در تمام مسیر آن یعنی از چشمه تا انتها شاهد فضای سبز و پستی و بلندی های متعدد هستید که به دلیل وجود آبشارهای پلکانی بوجود آمده اند و مناظر شگفت انگیزی را خلق کرده اند. انتهای این آبشار به رود خرسان می رسد که از سرچشمه های اصلی رود کارون می باشد.

آب و هوای این منطقه بسیار مطلوب است و علی رغم آب و هوای نسبتاً گرم اطراف در مسیر آبشار و خود آبشار با آب و هوایی خنک و تازه روبه رو هستیم. همین ویژگی باعث شده است که خستگی در این مسیر بی معنی باشد و کسانی که مسیر طولانی آنرا با پای پیاده طی می کنند، هم از آب و هوا و هم از مسیر پر دار و درخت لذت می برند. این نکته نیز قابل ذکر است که مسیر روستای آتشگاه به آبشار، آسفالته، دارای سرویس بهداشتی و فضاهایی برای اتراق می باشد.

تعداد آبشار های پلکانی در مسیر آبشار آتشگاه حدود 10 تا می باشد که در فصول مختلف و با کم شدن آب به 7 کاهش می یابد؛ امّا در زمان فراوانی آب گاهی شاید مجبور شوید از میان آب نیز عبور کنید که حسی کم نظیر به شما منتقل می شود. همچنین در این مسیر سنگ گچی و آهکی بسیاری وجود دارند که عکاسی در کنار آنها مناظر زیبایی را خلق می کند. مورد دیگر صدای زیبای آب خروشان است که همواره به گوش می رسد و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه شماست.

در نزدیکی سرچشمه آبشار اصلی، به مسیری صخره مانند می رسید که با کمک همان صخره ها باید کمی صخره نوردی کنید و بالا بروید که کار سختی نیست. بعد از آن با پیاده روی حدوداً دو ساعته به سرچشمه می رسید که از اصلی ترین چشمه های رود کارون نیز هست.

پیشنهاد نشاط آوران به شما این است که به هیچ عنوان در سفر خود به چهارمحال و بختیاری، آبشار آتشگاه شهرکرد را فراموش نکنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید