belgium-02

جاذبه های گردشگری بلژیک

16551 2016/10/06
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]

کشور بلژیک یا به عبارتی پادشاهی بلژیک، در غرب قاره اروپا قرار دارد و همسایگان آن هلند، آلمان، لوکزامبورگ و فرانسه می باشند. پایتخت بلژیک، شهر بروکسل است که از جاهای دیدنی در بلژیک سهم عظیمی دارد.

همجواری بلژیک با دریای شمال به زیبایی های آن افزوده و جاذبه های گردشگری در بلژیک را تا حدودی تحت تاثیر خود قرار داده است.

این کشور سلطنتی که از بنیان گذاران اتحادیه اروپا نیز می باشد، از حدودا 50 سال پیش از میلاد مسیح دارای تمدن و اقوامی بوده است. به دلیل اینکه این کشور از بنیان گذاران ناتو می باشد، بروکسل، پایتخت کشور بلژیک را به میزبانی این اتحادیه برگزیدند.

آب و هوای بلژیک مرطوب و معتدل است و هیمشه پر باران. به خاطر اینکه سرزمینی است کم ارتفاع، بیش از نصفی از آنرا جلگه ها پوشانده اند. به همین دلیل جاذبه های دیدنی بلژیک تحت تاثیر آب و هوای با طراوت آن قرار گرفته اند و تور بلژیک را بسیار بسیار پرطرفدار کرده اند.

در مجموع کشور بلژیک به واسطه شرایط سیاسی و اقتصادی اش از جایگاه مناسبی از حیق گردشگری و جذب توریست دارد؛ جاذبه های کشور بلژیک هم به به اندازه کافی زیبا و چشم نواز هستند تا گردشگران را برای مدتی سرگرم خود کنند.

اطلاعاتی درمورد کشور بلژیک:

زبان رسمی: فرانسوی/هلندی/آلمانی

مذهب: کاتولیک

نوع حکومت: مشروطه سلطنتی

جمعیت: حدود 11 میلیون نفر

مساحت: حدود 30 هزار کیلومتر مربع

واحد پول: یورو

پیش شماره: +32

احتلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقبتر

ولتاژ برق: 220 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای بلژیک بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید