آبشار شولخه کرمانشاه

12291 2017/11/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

یکی از جاذبه های استان هایی که در مناطق کوهستانی قرار دارند، آبشارهای فصلی و دایمی هستند که جلوه ای خاص به کوه ها می بخشند. آبشار دوقلوی شولخه که در رشته کوه شاهو قرار دارد یکی از آبشارهای زیبایی است که در استان کرمانشاه قرار دارد. آبشارهای دوقلو، آبشارهایی هستند که در دو مرحله ریزش می کنند. این آبشار پس از ریزش اول که از ارتفاع 30 متری صورت می گیرد، مسافتی نزدیک به 800 متر را طی می کند و دوباره از ارتفاع 50 متری ریزش می کند.

سرچشمه آبشار شولخه، چشمه سیلی می باشد. اطراف این آبشار را طبیعت زیبای کوهستان احاطه کرده است. درختان مازو و زالزالک، جنگل های بلوط و سایر گیاهان، چشمه ها و آبشارهای مختلف به همراه تازگی و طراوتی که هر جایی نمی توان دید، مناظر زیبایی را پدید آورده اند. این مناطق به خصوص در فصل بهار که برف و یخ ها آب می شوند و چشمه ها و رودها پر از آب، بسیار دیدنی هستند و در کنار آواز پرندگان محیط آرامش بخشی را فراهم می کند.

آبشار شولخه پاوه کمی از جاده دور است، بنابراین پس از طی مسافتی باید از ماشین ها پیاده شوید و بقیه مسیر را پیاده روی کنید. با توجه به کوهستانی بودن منطقه شاید پیاده روی کمی سخت باشد اما کاملا ارزشش را دارد. در کنار آبشار که پیش بروید سرسبزی منطقه روحیه شما را تازه می کند. 

آبشار شولخه در دره گنجگاه شهرستان پاوه قرار دارد. دره گنجگاه بخشی از رشته کوه شاهو است. این رشته کوه بزرگ چندین قله با ارتفاعات متفاوت دارد که از شهرستان مریوان آغاز می شود و تا استان های کردستان و کرمانشاه امتداد می یابد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به این استان حتما از دره زیبا و آبشار شولخه که از جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه می باشد، دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید