کشتی رافائل بوشهر

5357 2018/09/09
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه کشتی رافائل به سال 1344 بر میگردد که توسط کشور ایتالیا ساخته شد و پس از وقوع نابسامانی اقتصادی در این کشور به ایران فروخته شد. این کشتی توسط محمد رضا شاه پهلوی و با هدف توسعه گردشگری ایران خریداری گردید.

 

کشتی رافائل کجاست؟

کشتی میکل آنژ و رافائل توسط محمدرضا شاه و از کشور ایتالیا خریداری شده است. کشتی رافائل بوشهر که با هدف استفاده در صنعت گردشگری و جذب توریسم خریداری شده بود، یک کشتی تفریحی بزرگ با امکانات فراوان بود که در زمان ساختش، از نظر شکوه و ساخت منحصر به فرد بود. این کشتی در سال 1344 ساخته شد و در ابتدا به قیمت 90 میلیون دلار به فروش گذاشته شد، اما ده سال بعد و به سبب وضعیت اقتصادی نامناسب ایتالیا در آن زمان، به قیمت دو میلیون دلار توسط محمدرضا پهلوی خریداری شد. این کشتی که 276 متر طول و 31 متر عرض دارد، دارای یک باشگاه ژیمناستیک، یک باشگاه بدنسازی، یک سالن نمایش با 500 صندلی، 30 سالن اجتماعات، 18 عدد آسانسور، 750 کابین با حمام و دستشویی مجزا و سنگ مرمر ایتالیایی، 6 استخر شنای بزرگ 850 خروجی رادیو تلفنی بوده است.

کشتی رافائل در بوشهر در میان ایتالیایی ها بسیار محبوب بود و روزی که به سمت ایران حرکت کرد، مردم برای بدرقه آن جمع شدند. این کشتی در بهار سال 1356 در بندر بوشهر پهلو گرفت. در ابتدای ورود رافائل به بندر، مردم بوشهر هراسان و حیران یک غول بزرگ و فلزی را می دیدند که به سمت آنها می آید. شکوه و عظمت کشتی بسیار زیاد بود و با اینکه بوشهری ها در طول عمر خود کشتی های فراوانی دیده بودند، برای تماشای این غول جمع می شدند.

محل غرق شدن کشتی رافائل

بعد از انقلاب و پس از حمله عراق به ایران، دو جنگنده عراقی با چندین موشک کشتی رافائل بوشهر، این کشتی زیبا را مورد هدف قرار دادند. پس از این حمله کشتی رافائل زمین گیر شده بود که برخورد یک کشتی باری ایرانی با آن باعث شد تا رافائل برای همیشه به خاطرات بپیوندد. این کشتی در حال حاضر در اعماق آب های بندر بوشهر آرام گرفته و تبدیل به یک زیستگاه دریایی شده است.

کشتی رافائل بوشهر یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود و بازدید از آن توسط غواصی امکان پذیر است، اما نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند حتما از کمک یک راهنمای مناسب بهره ببرید.

آدرس کشتی رافائل بوشهر : استان بوشهر، بندر بوشهر

عکس های کشتی رافائل در بوشهر

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید