کشتی رافائل بوشهر

321 ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه کشتی رافائل به سال 1344 بر میگردد که توسط کشور ایتالیا ساخته شد و پس از وقوع نابسامانی اقتصادی در این کشور به ایران فروخته شد. این کشتی توسط محمد رضا شاه پهلوی و با هدف توسعه گردشگری ایران خریداری گردید.

كشتی رافائل کجاست؟

کشتی میکل آنژ و رافائل توسط محمدرضا شاه و از کشور ایتالیا خریداری شده است. كشتی رافائل بوشهر که با هدف استفاده در صنعت گردشگری و جذب توریسم خریداری شده بود، یک کشتی تفریحی بزرگ با امکانات فراوان بود که در زمان ساختش، از نظر شکوه و ساخت منحصر به فرد بود. این کشتی در سال 1344 ساخته شد و در ابتدا به قیمت 90 میلیون دلار به فروش گذاشته شد، اما ده سال بعد و به سبب وضعیت اقتصادی نامناسب ایتالیا در آن زمان، به قیمت دو میلیون دلار توسط محمدرضا پهلوی خریداری شد. این کشتی که 276 متر طول و 31 متر عرض دارد، دارای یک باشگاه ژیمناستیک، یک باشگاه بدنسازی، یک سالن نمایش با 500 صندلی، 30 سالن اجتماعات، 18 عدد آسانسور، 750 کابین با حمام و دستشویی مجزا و سنگ مرمر ایتالیایی، 6 استخر شنای بزرگ 850 خروجی رادیو تلفنی بوده است.

جاذبه های گردشگری بوشهر,كشتي رافائل بوشهر,كشتي رافائل در بوشهر

كشتي رافائل در بوشهر در میان ایتالیایی ها بسیار محبوب بود و روزی که به سمت ایران حرکت کرد، مردم برای بدرقه آن جمع شدند. این کشتی در بهار سال 1356 در بندر بوشهر پهلو گرفت. در ابتدای ورود رافائل به بندر، مردم بوشهر هراسان و حیران یک غول بزرگ و فلزی را می دیدند که به سمت آنها می آید. شکوه و عظمت کشتی بسیار زیاد بود و با اینکه بوشهری ها در طول عمر خود کشتی های فراوانی دیده بودند، برای تماشای این غول جمع می شدند.

محل غرق شدن کشتی رافائل

کشتی رافائل ایران,کشتی رافائل خلیج فارس,کشتی رافائل در استان بوشهر

بعد از انقلاب و پس از حمله عراق به ایران، دو جنگنده عراقی با چندین موشک کشتی رافائل بوشهر، این کشتی زیبا را مورد هدف قرار دادند. پس از این حمله کشتی رافائل زمین گیر شده بود که برخورد یک کشتی باری ایرانی با آن باعث شد تا رافائل برای همیشه به خاطرات بپیوندد. این کشتی در حال حاضر در اعماق آب های بندر بوشهر آرام گرفته و تبدیل به یک زیستگاه دریایی شده است.

كشتی رافائل بوشهر یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود و بازدید از آن توسط غواصی امکان پذیر است، اما نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند حتما از کمک یک راهنمای مناسب بهره ببرید.

آدرس كشتی رافائل بوشهر : استان بوشهر، بندر بوشهر

عکس های کشتی رافائل در بوشهر

کشتی رافائل در بوشهر,محل غرق شدن کشتی رافائل

جاذبه های گردشگری بوشهر,كشتي رافائل بوشهر,كشتي رافائل در بوشهر

جاذبه های گردشگری بوشهر,كشتي رافائل بوشهر,كشتي رافائل در بوشهر

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند