باغ پرندگان کرج

21927 2017/10/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 11 امتیاز : 4.3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

باغ پرندگان کرج در سال 1388 و در خیابان چهارباغ کرج ساخته شد.

شاید خیلی از ما طبیعت گردی کرده باشیم و از صدای پرندگان در هوای مطبوع طبیعت استفاده کرده باشیم. امّا دیدن پرنده ها و نزدیک شدن به آنها در این محیط کار آسانی نیست. به همین سبب باغ پرندگان مکان مناسبی برای افرادی است که می خواهند این موجودات زیبا را از نزدیک ببینند.

باغ پرندگان چهارباغ کرج هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری است که برای دیدن بزرگ ترین مجموعه پرندگان در خاورمیانه به این باغ می آیند. تنوع پرندگان موجود باغ پرندگان در کرج بسیار بالاست و طیف وسیعی از این موجودات زیبا را شامل می شود. آدرس باغ پرندگان کرج را از هرکس در این شهر بپرسید شما را راهنمایی می کند.

مساحت باغ پرندگان حدود 10 هزار متر مربع می باشد و از جمله امکانات آن می توان به سالن های سرپوشیده و برکه و جزایر متعدد اشاره کرد که به عنوان یک مرکز علمی آموزشی و تفریحی، برای نگهداری از گونه های کمیاب و در معرض خطر انقراض طراحی و ساخته شده است.

این باغ بزرگترین کلکسیون کبوتران و ماکیان زینتی را در جهان دارد و شامل مجموعه ای بی نظیر از پرندگان کنار آبزی و آبزی، انواع پرندگان شکاری و … می شود. در حال حاضر حدود 5 هزار پرنده نادر از 65 کشور جهان در این باغ وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است. همچنین بزرگترین کتابخانه تخصصی پرنده شناسی کشور در این باغ ساخته شده است که می تواند برای علاقه مندان به این زمینه محیط بسیار مناسبی را برای مطالعه و تحقیق به وجود بیاورد. بسیاری از کتاب های موجود در کتابخانه با ارزش هستند و منبع معتبری برای تحقیق به حساب می آیند. ساعات کار باغ پرندگان کرج از ساعت 9 الی 20 می باشد.

همچنین مجموعه بزرگی از پروانه ها در پارک پرندگان چهارباغ کرج وجود دارد که در رنگ های مختلف می توانند ساعت ها شما را سرگرم تماشا بکنند. نمایشگاه پروانه این باغ دو فاز دارد که در فاز اول 50 هزار پروانه نگهداری می شود. فاز دوم هنوز اجرایی نشده امّا به گفته مسئولین در صورت اجرایی شدن قابلیت اضافه شدن 50 هزار پروانه دیگر را به مجموعه می دهد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می دهد در سفر خود به این استان حتماً به این باغ زیبا که از جاذبه های گردشگری البرز می باشد سر بزنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید