آبشار ورزان تالش

11197 ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار ورزان کجاست؟

آبشار ورزان با نام آبشار ورازان نیز خوانده می شود و در استان گیلان قرار دارد. در واقع از جلوه های دیدنی استان گیلان محسوب می شود. محل دقیق این آبشار در روستای ورزان، در ضلع شمال غربی سوباتان است.

عکس آبشار ورزان

ورزان تالش از منطقه ی ییلاقی سوباتان حدود چهار کیلومتر فاصله دارد. نمای آبشار ورزان تالش بسیار زیبا و همراه با صخره های عظیم و دشت های سرسبز در اطراف آن می باشد، طبیعت این منطقه را در میان گردشگران بسیار محبوب کرده است. آب آبشار ورزان گیلان در فصل بهار به پر آب ترین زمان خود می رسد و در نهایت به رودخانه ی سوباتان می ریزد.

آب رودخانه ورزان از یکی از شاخه های اصلی رودخانه لیسار گرفته می شود و از چشمه های اطرافش (چشمه های بالا دستی ییلاق) سرچشمه می گیرد. آب این آبشار از صخره های عظیم با ارتفاع بیش از 100 متر به پایین می ریزد. این صحنه بسیار دیدنی و تماشایی است.

این آبشار در ارتفاع 1900-1970 متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد. اطراف آبشار ورزان را در بعضی از ماه های سال دشت های شقایق و آلاله می پوشاند و این منطقه را بیش از بیش جذاب و دیدنی می کند. این دشت های وسیع برای بازی های محلی و بومی مانند طناب کشی و اسب سواری مورد استفاده قرار می گیرد.
هوای این ناحیه به علت ارتفاع زیاد از سطح دریا خنک تر است به همین دلیل گل های شقایق ورزان از گل های شقایق سوباتان دیرت غنچه می دهند.

همان طور که گفته شد فصل بهار به علت بارندگی های موسمی و آب شدن برف ها آبشار حجم آب بیشتری نسبت به تابستان داراست. فصل بهار و نیمه های پاییز را مناسب ترین زمان برای دیدن این مکان معرفی کرده اند. طبیعت این آبشار هم در این تایم زیبا تر از زمان های دیگر است. شما در مسیر می توانید از مناظر کوه های مرتفع، آلاله های ظریف زیبا و پرچین های چوبی بی نهایت لذت لذت ببرید.

آبشار ورزان در تالش یکی از جاذبه های گردشگری گیلان می باشد که شما می توانید در تور رشت گردی از این مکان هم بازدید کنید.

آدرس آبشار ورزان: استان گیلان، چهار کیلومتری منطقه ی ییلاقی سوباتان (36 کیلومتری شمال غرب شهر تالش)

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید