پارک پردیسان تهران

18541 2016/04/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک جنگلی پردیسان یکی از بوستان های بزرگ در شمال غربی شهر تهران است. مساحت پارک پردیسان تهران 275 هکتار می باشد.

پارک پردیسان تهران کجاست؟

پارک پردیسان تهران به خاطر  قرار داشتن چندین بزرگراه در اطرافش و هم چنین نزدیکی به میدان شهرک غرب مورد استقبال اکثر مردم در بیشتر ایام هفته شده است.

این بوستان به علت واقع شدن در مسیر بزرگراه یادگار امام به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و پیوندش از طریق دو پل برقرار می گردد. در پارک جنگلی پردیسان شهرک غرب موزه تنوع زیستی، موزه ملی آب و باغ وحش وجود دارد. 

یکی از جذابیت هایی که در این پارک به چشم می خورد بودن موزه تنوع زیستی با انواعی از حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده و گاهی اوقات زنده می باشد. ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست ایران در بخش جنوبی پارک پردیسان واقع شده است.

طراحی پارک پردیسان تهران به سبک پارک جنگلی صورت پذیرفته و چشم اندازهای طبیعی، تنوع های گیاهی و روابط اکولوژیک میان عناصر سازنده زیست بوم ها برای آشنایی اقشار مختلف جامعه در حال اجرا و بهره برداری است.

حیات وحش طبیعی در پارک طبیعت پردیسان تهران به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول مربوط به جانوران بومی مثل پرندگان و خزندگان می باشد و بخش دوم حیات وحش در حال اسارت است، که مربوط به سه گروه گوشتخواران، علف خواران و پرندگان می باشد.

تحقیقات و مطالعات با ارزشی در زمینه های جانورشناسی، گیاه شناسی، بیولوژیک حیات وحش و رفتارشناسی حیات وحش در مرکز تحقیقات زیست محیطی پارک پردیسان صورت گرفته است. هم چنین این مرکز تحقیقات دارای آزمایشگاه های پیشرفته و مجهز می باشد.

از دیگر امکانات پارک جنگلی پردیسان تهران می توان به کارگاه تاکسیدرمی، سالن همایش و اجتماعات، بوفه، سالن نمایش فیلم، پارکینگ و سرویس بهداشتی اشاره نمود.

بوستان پردیسان تهران بوسیله بزرگراه همت و شهرک غرب، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، مسیل رودخانه پونک و بزرگراه حکیم محصور شده است.

پارک پردیسان تهران یکی از جاذبه های طبیعی استان تهران است که در سال 1393 هجری شمسی از طرف نهاد حفاظت از محیط زیست پارک بدون دخانیات نامگذاری گردیده شد.

آدرس پارک پردیسان تهران : تهران بزرگراه شیخ فضل الله نوری، امتداد اتوبان همت

عکس های پارک پردیسان تهران

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید