پیست اسکی چلگرد شهرکرد

14324 ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی چلگرد در سال 1345 با طول 800 متر و شیب 20 درصدی ساخته شده است.

شهر چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ واقع در استان چهارمحال و بختیاری می باشد. شهرستان کوهرنگ یکی از قطب های گردشگری چهارمحال و بختیاری بوده است و به خاطر قرار گرفتن در میان رشته کوه های زاگرس، طبیعت بکر و زیبایی دارد. شهر چلگرد که در منطقه کوهرنگ قرار گرفته، جاذبه های گردشگری زیادی دارد که یکی از آنها پیست اسکی چلگرد می باشد.

پیست چلگرد شهرکرد در فاصله 85 کیومتری شمال غرب این شهرستان قرار دارد و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از علاقه مندان به اسکی و ورزش های زمستانی است. در فصل زمستان ارتفاع برف در دامنه کوه های این منطقه گاهی به 15 متر نیز می رسد که همین امر منطقه کوهرنگ را به مکانی مناسب برای علاقه مندان به ورزش اسکی تبدیل می کند.

پیست اسکی چلگرد در نزدیکی تونل اول کوهرنگ و در سمت شرق کوه کارکنان قرار دارد. از اواخر پاییز که بارش برف در این منطقه آغاز می شود تا پایان اسفند زمان مناسبی برای بازدید از این پیست می باشد.

مسیر دسترسی پیست به طور کامل آسفالت است که راه رسیدن به آن را آسان می کند. همچنین این پیست دو دستگاه بالابر مخصوص آقایان و بانوان و یک دستگاه بالابر آموزشی دارد. برای اطلاع از شرایط پیست می توانید به سایت پیست اسکی چلگرد مراجعه نمایید. همچنین در صورت علاقه می توانید از تور پیست اسکی چلگرد برای بازدید از این منطقه استفاده کنید.

هوای منطقه در اکثر روزها آفتابی می باشد و وضعیت پیست اسکی چلگرد برای ورزش های زمستانی بسیار مناسب است. این پیست دارای پارکینگ بوده و درصورتیکه تصمیم گرفتید شب را در این منطقه سپری کنید، هتل کوهرنگ در نزدیکی پیست آماده پذیرایی از شماست.

به طور میانگین هر ساله حدود 30 هزار نفر از این پیست بازدید می کنند که بسیار قابل توجه می باشد. امکانات و شرایط رفاهی پیست خوب است اما با توجه به اینکه هر ساله تعداد زیادی گردشگر به آن مراجعه می کنند، انتظار بیشتری از این پیست می رود.

طبیعت منطقه کوهرنگ نیز بسیار زیباست؛ در کنار بازدید از پیست می توانید از جاذبه های طبیعی این منطقه هم بهره ببرید. ارتفاعات زردکوه و تونل کوهرنگ از جمله جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری می باشند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

حجم برف منطقه در فصل زمستان بسیار زیاد است، حتی اگر به اسکی علاقه ای ندارید می توانید در کنار خانواده و دوستان خود از یک برف بازی خوب لذت ببرید و لحظات خوشی را برای خود در این منطقه زیبا رقم بزنید.

نشاط آوران به شما توصیه می کند در صورتیکه در زمینه اسکی تجربه ای ندارید از مربیان حاضر در پیست کمک بگیرید و جوانب احتیاط را رعایت کنید. اسکی به همان اندازه که مفرح و هیجان انگیز است، خطرناک نیز می باشد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید