روستای ونایی لرستان

18108 2018/05/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای ونایی لرستان در نزدیکی شهر بروجرد قرار دارد. این روستا که در دامنه ارتفاعات گرین واقع شده است، یکی از زیباترین مناطق لرستان و کشورمان، ایران است. ارتفاعات گرین که از مجموعه رشته کوه های زاگرس می باشد طولی نزدیک به 180 کیلومتر دارد که بخش اعظم آن در شمال استان ارستان واقع شده است.

اطراف روستای ونایی بروجرد همانند اکثر نقاط لرستان، طبیعتی بسیار زیبا و چشم نواز دارد. آب و هوای این منطقه معتدل و سرد است و در فصل تابستان بسیار مطلوب می باشد. این منطقه به ویژه برای دوستداران طبیعت و کوهنوردان بسیار جذاب است. وجود چندین کوه بلند در اطراف روستای ونایی بروجرد باعث شده تا علاقه مندان به کوهنوردی منطقه ونایی را در لیست مناطق مورد علاقه خود قرار دهند.

رودخانه های زیادی اطراف روستای ونایی در لرستان جریان دارد و وجود کوه ها و ارتفاعات متعدد باعث شده تا آبشارهای زیادی در این منطقه به وجود بیاید. آبشارهای ونایی با وجود درختان فراوان و پوشش گیاهی سرسبز و با نشاط این منطقه، به یکی از تفرجگاه های اصلی بومیان تبدیل شده است. مردم منطقه به ویژه آنها که در نزدیکی روستای ونایی در استان لرستان زندگی می کنند، محدوده این آبشار ها را برای گذرندان اوقات فراغت و ایام تعطیلات انتخاب می کنند.

وجود رودخانه های زیاد در این منطقه باعث شده تا در پای ارتفاعات گرین سرآب های متعددی به وجود بیاید که محل تامین آب نوشیدنی و کشاورزی منطقه و شهر بروجرد هستند. در فصل بهار که برف کوه ها آب می شوند، رودخانه های جریان بیشتری می یابند و از این رو آبشارها نیز پر آب تر می شوند. طبیعت زیبای این منطقه در کنار صدای گاه و بیگاه پرندگان چشم اندازی رویایی به این منطقه بخشیده است.

یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری لرستان است که نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید