دریاچه شهیون دزفول

15088 ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه شهیون دزفول کجاست؟

دزفول از جمله شهرهای تاریخی و کهن ایران می باشد که جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی را در خود جای داده است. از جمله جاذبه های طبیعی این شهر که از ارزش بالایی نیز برخوردار است، دریاچه شهیون دزفول می باشد که با نام سد دز دزفول نیز شناخته می شود. دریاچه شهیون یکی از زیباترین دریاچه های کشور می باشد و در فاصله 15 کیلومتری از شهر دزفول واقع شده است.

سد دز در دزفول در منطقه شهیون که مساحتی حدود 300 کیلومتر مربع دارد، قرار گرفته است و عمق آن بسته به میزان بارش سالانه متغیر می باشد و منطقه ای بالغ بر 6000 هکتار را پوشش میدهد. علاوه بر این شرایط مناسب این منطقه باعث به وجود آمدن جاذبه های دیدنی زیادی در اطراف آن شده است.

از جمله این مناظر دیدنی می توان به دره های پر عمق، چشمه ها و جزایر کوچک و بزرگ آن اشاره کرد. در جزایر دریاچه شهیون دزفول پوشش گیاهی متنوعی دیده می شود که بیشتر آنها پوشیده از درختان بادام کوهی و کنار هستند. علاوه بر این گونه های جانوری مختلفی همچون روباه، کبک، خرگوش و پرندگان دریایی در این منطقه زندگی میکنند و حتی در برخی از مناطق خاص آن پلنگ نیز دیده شده است.

موقعیت جغرافیایی ویژه این منطقه باعث ساخت مراکز تفریحی زیادی در اطراف سد دز دزفول شده است. در اطراف این سد مناطقی جهت گذراندن اوقات فراغت ساخته شده که از جمله آنها می توان به مناطق ویژه جهت ماهیگیری و مناطقی جهت انجام ورزش های آبی همچون قایق رانی، اسکی و شنا اشاره کرد. همچنین به دلیل آب و هوای خوب این منطقه در فصل تابستان، شاهد حضور گسترده مردم در اطراف سد دز هستیم.

آدرس دریاچه شهیون دزفول : خوزستان، دزفول خوزستان، دزفول ۲۳ کیلومتری شمال شرق اندیمشک

عکس های دریاچه شهیون دزفول

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید