آبشارهای جواهرده مازندران

3568 ۱۳۹۷/۰۱/۰۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان مازندران یکی از زیباترین استان های کشور است. این استان زیبا با جنگل های سرسبز و رودخانه ها و دریاچه های فراوانش هرساله در ایام تعطیل پذیرای گردشگران زیادی است که می خواهند از طبیعت زیبا و با نشاط این استان استفاده کنند. پارک های جنگلی پرتعداد استان مازندران منظره های چشم نوازی را پدید آورده است که برای دیدن آنها باید به این استان سفر کرد.

آبشار جواهرده,آبشار جواهرده رامسر,آبشار های جواهرده رامسر

برای دیدن آبشارهای جواهرده باید به شهر رامسر بروید. این آبشارها در فاصله 20 کیلومتری از شهر رامسر و در مسیر روستای جواهرده قرار دارد. در این منطقه چندین آبشار با ارتفاع متفاوت وجود دارد که منطقه جواهرده را به یکی از زیباترین مناطق این استان تبدیل کرده است. اولین آبشاری که در مسیر می بینید آبشار صفارود یا آبشار جواهرده است. این آبشار از جمله آبشارهای فصلی است و در فصل های پرآبی بسیار زیباست. این آبشار مهمترین آبشار در بین آبشارهای جواهرده در استان مازندران است و آب آن از رودخانه صفارود سرچشمه می گیرد.

آبشارهای جواهرده,آبشارهای جواهرده در استان مازندران,جاذبه هاي گردشگري مازندران

از روستا تا آبشار جواهرده رامسر نزدیک به 2 کیلومتر راه است که باید آن را پیاده طی کنید. اما زیبایی های مسیر و جنگل های سرسبز و طبیعت با نشاط منطقه اجازه نمی دهد تا شما احساس خستگی کنید. در نزدیکی آبشار یک رستوران و آلاچیق هایی برای استراحت مسافران ساخته شده است که می توانید از آنها استفاده کنید. در کنار این آبشار فروشنگان صنایع دستی مازندران را می فروشند که خرید آنها خالی از لطف نیست. آبشار دوم با فاصله کمی از آبشار اول قرار دارد. لابته آبشارهای دیگری هم در این منطقه قرار دارند که نسبت به آبشار اول کوچکتر و دسترسی به آنها بسیار مشکل است.

جاذبه های طبیعی مازندران,جاذبه های گردشگری مازندران

اگر با خانواده یا دوستان خود به دنبال طبیعتی بکر و جذاب هستید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از آبشارهای جواهرده دیدن کنید. آبشارهای جواهرده از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری مازندران می باشند که می تواند برای طبیعت گردان و علاقه مندان به طبیعت بسیار جذاب باشد.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند