جاذبه های گردشگری پاراگوئه

10889 2018/03/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.6]

پاراگوئه یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که هیچ مرز مشترکی با دریا ندارد. ریشه مردم پاراگوئه گوارانی است و پس از اینکه توسط اروپایی ها کشف شد، به یکی از مستعمرات اسپانیا تبدیل گردید. پاراگوئه پس از استقلال از اسپانیا تا سال 1993 توسط چندین دیکتاتور اداره شد که باعث عدم پیشرفت و عقب ماندگی این کشور بودند. در سال 1993 آخرین دیکتاتور این کشور سرنگون و اولین انتخابات آزاد پاراگوئه برگزار شد. پس از انتخابات پاراگوئه به سمت دموکراسی و ایجاد بازار آزاد پیش رفت.

در جنوب شرقی پاراگوئه رودخانه پارانا جریان دارد که سد ایتایپو بر روی آن ساخته شده است. این سد بزرگترین نیروگاه برقی آبی دنیا است و برق بخش اعظم پاراگوئه را تامین می کند. سد یاکیرتا که بر روی همین رودخانه و در مرز مشترک بین پاراگوئه و آرژانتین ساخته شده است، دیگر نیروگاه برقی آبی پاراگوئه است که این کشور را به بزرگترین صادرکننده نیروی برقی آبی تبدیل کرده است.

فرهنگ مردم پاراگوئه ترکیبی از فرهنگ بومیان این کشور و فرهنگ و سنت اسپانیایی ها است. اکثریت مردم این کشور به زبان اسپانیایی مسلط هستند و برخی از جشن ها را همزمان با اسپانیایی ها برگزار می کنند. توری دوزی و قلاب بافی در میان مردم پاراگوئه طرفداران زیادی دارد. رقص های گوارانیاس، گالوپا و رقص موزون پولکا نیز جزیی از فرهنگ مردم این کشور می باشد.

پاراگوئه آب و هوایی استوایی و شرجی دارد و همانند خیلی از کشورهای آمریکای لاتین دارای دوره های خشکی و مرطوب است. به این معنا که در برخی فصول هوا کاملا آفتابی و خشک است و در برخی فصول بارش ها تمامی ندارد. کشور پاراگوئه کوه مرتفعی ندارد و این موضوع باعث شده تا بادها در این کشور گاهی تا 160 کیلومتر بر ساعت نیز سرعت داشته باشند. در دشت ها و مناطق باز به راحتی می توان شدت جریان باد را حس کرد.

کشور پاراگوئه به سبب بارش های فراوان طبیعتی سرسبز و دیدنی دارد. این کشور روند تبدیل شدن به یک کشور توسعه یافته را طی می کند و همین امر باعث شده تا به سنت ها و تاریخ گذشته اهمیت بیشتری بدهند. از جمله جاذبه های گردشگری پاراگوئه می توان به معبد ملی قهرمانان که محل دفن مبارزان آزادیخواه پاراگوئه است، کاخ لوپز، موزه مجلس مستقل، سد یاسیرتا، تثلیث مقدس پارانا، باغ وحش و باغ گیاه شناسی آسونسیون، موزه بارو و دریاچه لگونا بلانکا اشاره کرد.

اطلاعاتی در مورد کشور پاراگوئه:

زبان رسمی: اسپانیایی – گوارانی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 6 میلیون و 725 هزار نفر

مساحت: 406,752 کیلومتر مربع

واحد پول: گوارانی (PYG)

PYG 5,627.18 = $1

پیش شماره: +595

اختلاف زمانی با ایران: هفت ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور پاراگوئه بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری آسونسیون پاراگوئه

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید