MENUMENU
051-36040039

جاذبه های گردشگری لتونی

1741 ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.3]

کشور لتونی یکی از کشورهای منطقه بالکان است که قدمت سکونت در آن به هزاره سوم پیش از میلاد برمیگردد. این کشور از بخشی از اتحادیه جماهیر شوروی بود که در طی جنگ جهانی دوم به اشغال نازی ها درآمد، اما مجددا توسط شوروی باز پس گرفته شد. کشور لتونی در سال 1990 و در آستانه فروپاشی شوروی، استقلال خود را اعلام کرد. پایتخت این کشور شهر ریگا و همسایه های آن کشورهای لیتوانی، بلاروس، استونی و روسیه هستند.

تاریخ لتونی,جاذبه ای گردشگری لتونی,جاذبه های گردشگری

تاریخ لتونی بسیار پر فراز و نشیب بوده است. کشورهای روسیه، سوئد، لهستان و آلمان هرکدام در برهه ای از تاریخ بر فرهنگ مردم لتونی تاثیر زیادی گذاشته اند و این کشور را به یک کشور چندفرهنگه تبدیل کرده اند. اما شوروی بیشترین تاثیر بر فرهنگ این کشور را از زمان جنگ جهانی دوم تا زمان استقلال لتونی داشت. در این سال ها شوروی تلاش زیادی کرد تا فرهنگ مطلوب خودش را جایگزین فرهنگ لتونی بکند. به همین منظور تعداد زیادی از مردم این کشور را تبعید و اخراج کرد و روند مهاجرت روسی زبان ها به این کشور را سرعت بخشید.

جاذبه های گردشگری کشور لتونی,جاذبه های گردشگری لتونی,دریای بالتیک

لتونی دارای جنگل های انبوه و سواحل طولانی است. مرز مشترک این کشور با دریای بالتیک سواحل زیبایی پدید آورده است که از جمله جاذبه ای گردشگری لتونی هستند. معماری لتونی ترکیبی از معماری سنتی و جدید است و سازه های چوبی آن بسیار معروف هستند. برخی از قسمت های شهر ریگا حس و حال زمان های قدیم را دارند و شما را به زمان های دور می برند.

کشور لتونی,کلیسای سنت پیترز

آب و هوای لتونی معتدل و مرطوب است. این کشور از جمله کشورهای چهار فصل است که تابستانی گرم و زمستانی سرد و یخبندان دارد. با این حال در بیشتر ایام سال در این کشور باران می بارد که همین امر سبب شده طبیعت این کشور بسیار سرسبز باشد. فصول بهار و پاییز آب و هوا متعادل و نسبتا خنک است و بهترین زمان برای گشت و گذار در شهرهای زیبای این کشور است.

تاریخ لتونی,جاذبه ای گردشگری لتونی,جاذبه های گردشگری

کشور لتونی موزه های زیادی دارد که هرکدام بخشی از تاریخ این کشور را روایت می کنند. پارک ملی گاجا، قصر روندال، کلیسای بزرگ سنت پیتر، بنای یادبود آزادی، موزه اشغال لتونی، موزه جنگ لتونی، باغ ورمانس و باغ وحش ریگا از جمله جاذبه های گردشگری لتونی هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

تاریخ لتونی,جاذبه ای گردشگری لتونی,جاذبه های گردشگری

اطلاعاتی در مورد کشور لتونی:

زبان رسمی: لتونیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری مشروطه

جمعیت: حدود 1 میلیون و 960 هزار نفر

مساحت: 64,589 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو (EUR)

€ 0,83 = $1

پیش شماره: +371

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور لتونی بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری ریگا لتونی

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند