رودخانه کرج

17537 2018/09/08
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

رودخانه کرج کجاست؟

کرج، مرکز استان البرز و از جمله شهر های کوه پایه ای ایران می باشد که در دامنه رشته کوه البرز واقع شده است. این شهر جاذبه های طبیعی زیادی را در خود جای داده است که رود کرج یکی از آنها می باشد. رودخانه کرج یکی از پرآب ترین رودخانه های کشور است که از دامنه های رشته کوه البرز سرچشمه میگیرد. رودخانه کرج که در امتداد جاده کرج و چالوس واقع شده است، 75 کیلومتر طول و پنج تا هشت متر عرض دارد و سرچشمه اصلی آن کوه کلون بستک می باشد و در نهایت انتهای رودخانه کرج به دریاچه نمک در قم می ریزد.

عکس رودخانه کرج چالوس

رودخانه کرج استان البرز در مسیر خود دشت های زیادی همچون دشت کرج و شهریار را سیر آب می کند و پس از طی مسیری طولانی به رود جاجرود می پیوندد. از این رودخانه، رودهایی همچون سیجان، گوراب، اویزر، هفت چشمه و … سرشاخه میگیرند و همچنین وجود این سرشاخه ها باعث ایجاد ییلاقات زیبایی در طول مسیر این رودخانه شده است.

اگر در جست و جوی زیباترین نقطه رود کرج هستید به شما پیشنهاد میکنیم مسیر حرکتی خود را به سمت سد کرج تغییر دهید. در سال 1342 بر روی رودخانه کرج جاده چالوس، سد امیر کبیر کرج ساخته شد که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری کرج شده است. علاوه بر این در فصول بهار و تابستان ماهیگیری در رودخانه کرج به دلیل وجود انواع ماهی همچون قزل‌ آلا، خیاطه، سس و … بسیار رواج پیدا میکند که امروزه متاسفانه به دلیل صید بی رویه شاهد کم شدن گونه های ماهی این رودخانه هستیم.

در سال 1346 این رودخانه به لیست مناطق طبیعی تحت حفاظت محیط زیست اضافه شد و شما می توانید در تور کرج گردی به این مکان هم سری بزنید.

آدرس رودخانه کرج : استان البرز، دامنه های رشته کوه البرز، امتداد جاده کرج – چالوس، رودخانه کرج چالوس

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید