تور کرمانشاه گردی

قبل از سفر به کرمانشاه حتما این مطلب را بخوانید 15958 2017/11/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.6]
تاریخچه: در افسانه ها آورده اند بنای شهر کرمانشاه به دست طهمورث دیوبند، پاشاه نامی حکومت پیشدادیان صورت گرفته است.

اولین نکته در تور کرمانشاه گردی این است که کرمانشاه سرزمین سنگ و آب، به جامانده از ایران باستان که به قدمت تاریخ بشریت، شاهد و گواه وقایع تلخ و شیرین روزگار بوده و دریایی بی کران از رازهای سر به مهر دوران این مرز و بوم است.

در مورد نام کرمانشاه باورهای متفاوتی وجود دارد. نام این شهر در دوره های مختلف تغییرات زیادی کرده و در بسیاری از موارد این امر با تغییر از حکومتی به حکومت دیگر صورت می گرفته است. اولین بار در دوران حکومت کاسی ها، کرمانشاه دارای نام الیپی بوده و در گذر تاریخ و در زمان حکومت هخامنشیان، از کرمانشاه با نام های کارمیسین، کارمیشین، کامبادن و کرمینشان یاد شده است. بسیاری نام کرمانشاه را منتسب به بهرام چهارم، حاکم کرمان در سده چهارم میلادی می دانند. این شهر به دلیل قرارگیری در مسیر راه شاهی، که بزرگترین راه ارتباطی میان ایران، چین و هندوستان بوده، به دروازه ورودی آسیا شهرت داشته و محل داد و ستد میان بازرگانان ایرانی و کشورهای دیگر بوده است. به همین دلیل در گذر ایام، از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی را تجربه کرده است. به خاطر این پیشینه ارزشمند است که کرمانشاه گردی و تور کرمانشاه، بسیار پرطرفدار می باشد.

تور کرمانشاه,جاذبه های تاریخی کرمانشاه,جاذبه های توریستی کرمانشاه
اطلاعاتی درباره شهر کرمانشاه
جمعیت
946.000 نفر
مساحت
مساحت 95.97 کیلومتر مربع
کدپیش شماره شهری
083

بهترین فصل سفر به کرمانشاه

در تور کرمانشاه گردی به یکی از قشنگ ترین و تاریخی ترین شهرهای ایران سفر می کنیم. کرمانشاه دارای آب و هوای معتدل کوهستانی می باشد. از این رو بهترین زمان برای سفر به این شهر تاریخی یا تور کرمانشاه گردی، فصل بهار و اوایل تابستان است. کرمانشاه در زمان تعطیلات عید نوروز و تعطیلات تابستان شاهد بیشترین حجم ورودی گردشگر می باشد. اگر قصد لذت بردن از جاذبه های گردشگری کرمانشاه که تمام نشدنی هستند را دارید، به شما توصیه می کنیم در اردیبهشت ماه به این شهر سفر کنید. در این زمان از شلوغی و ازدحام گردشگران نوروزی خبری نیست و با فراغ بال می توانید از تمامی مناطق بکر و تاریخی این شهر دیدن نمایید. کرمانشاه از جاذبه های گردشگری متنوع لبریز است. این جاذبه ها به قدری زیاد است که برای بازدید از آنها باید روزهای زیادی را برای اقامت خود اختصاص دهید. به همین جهت توصیه می کنیم تورهای کرمانشاه گردی تان حداقل 5 روز به طول انجامد.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

در تور کرمانشاه راهی شهری هستیم لبریز از زیبایی، که توصیفش با کلمات کار چندان آسانی نیست. این شهر مانند یک تکه از پازل تاریخ می باشد که از گذشته به صورت دست نخورده به زمان حال منتقل شده و با حضورش هویتی اصیل را برای ایرانیان به ارمغان آورده است.

کرمانشاه به شدت حال و هوای قدیمی دارد و شما را به عمق تاریخ کهن سرزمین آبا و اجدادی مان می‌برد. شما را دعوت به حضور در شهری می کنیم که علاوه بر داشتن آثار تاریخی، به دلیل برخورداری از طبیعت دلنشین و سحرانگیز، تجربه خاطره انگیزی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

جاذبه های طبیعی کرمانشاه

مالامال از زیبایی و سرشار از تازگی؛ این دو عبارت به طور خلاصه کرمانشاه را توصیف می کنند. در تور کرمانشاه گردی از جاده های پر پیچ و خم عبور می کنیم و به شهری می رسیم که در میانه های رشته کوه زاگرس قرار گرفته و با آب و هوای مطبوع و چشم اندازهای بدیع، هر لحظه با دیدنشان جانمان تازه و روحمان را غرق در آرامش می کند. لذت سفر دو چندان می شود وقتی بدانیم مقصدی را برگزیدیم که دستان طبیعت آنرا به تصویر کشیده است. با ما در تور کرمانشاه همراه باشید تا جاذبه های طبیعی کرمانشاه، این شهر دیدنی را برایتان بازگو کنیم.

 • پارک های داخل شهری کرمانشاه: مجموعه پارک های طاق بستان، پارک کوهستان، پارک شاهد، پارک صلح، پارک لاله، پارک شیرین، پارک فانفار، پارک زنبق، پارک معلم، پارک دانشجو، پارک فدک، پارک وحدت و … .
 • غارهای خارج از شهر کرمانشاه: غار انار، غار مردودر، غار شکارچیان، غار مرتاریک، غار مرخرل، غار مرآفتاب، غار زیلو، غار دو اشکفت، غار پراو، غار ورواسی، غار گبه، غار قوری قلعه، غار آسنگران، غار آوزا، غار رتیل، غار کاوات، غار مر دیو، غار زنگعلیان، غار جوجار و … .
 • سدهای کرمانشاه: سد آزادی
 • دریاچه های کرمانشاه: دریاچه نیلوفر، دریاچه طاق بستان و … .
 • کوه های داخل شهر و اطراف کرمانشاه: کوه پراو، کوه بیستون، کوه فرخشاد، کوه میوله، سفید کوه و … .
 • رودخانه های کرمانشاه: رودخانه قره سو، رودخانه آبشوران، رودخانه چم بشیر، رودخانه کنگاکوش و … .
 • آبشارهای کرمانشاه: آبشار شولخه، آبشار دربند و … .
 • مناطق تفریحی طبیعی کرمانشاه: تالاب هشیلان، سراب صحنه، سراب نیلوفر، باغ گل ها، باغ پرندگان صدف، درخت رحمت، بام کرمانشاه، طاق گراو، و … .
 • دره های دیدنی اطراف کرمانشاه: دره ریجاب و … .
 • روستاهای خارج از شهر کرمانشاه: روستای قلعه لان، روستای باتمان، روستای باباها، روستای تپه افشار، روستای تمله، روستای سهچقا، روستای بندار، روستای جیرانبلاغ، روستای چاوشان، روستای چشمه سرخ و … .

جاذبه های تاریخی کرمانشاه

استان کرمانشاه گهواره تاریخ و تمدن ایران زمین، میزبان آثار تاریخی ارزشمند و باشکوهی است که برای بسیاری از آنها نمونه مشابهی در جهان وجود ندارد.

گوشه گوشه این دیار یادآور شکوه پادشاهان و عظمت تاریخ مرز و بوم مان می باشد. در سفر به استان کرمانشاه می توان از بیستون که یکی از جلوه های شکوه تمدن بشری است دیدن کرد و یا به معبد آناهیتا رفت و هویت اصیل و پرافتخار دیگری را به تماشا نشست.

از دیگر جاذبه های تاریخی در تور کرمانشاه گردی می توان به کاروانسرای قصر شیرین، کاروانسرای سر پل ذهاب و گور دخمه های پر رمز و رازش اشاره کرد. در این استان بیش از 3000 اثر تاریخی وجود دارد که 716 اثر آن به ثبت آثار ملی و یک اثر به ثبت جهانی رسیده است. در ادامه به ذکر آثار تاریخی شهر کرمانشاه پرداخته ایم:

 • مدارس تاریخی کرمانشاه: مدرسه اسلامیه، مدرسه محتشمیه، مدرسه آلیانس، مدرسه دولتی دوشیزگان عضدیه، مدرسه و حوزه علمیه امام صادق و … .
 • بازارهای سنتی کرمانشاه: بازار کردها، تاریکه بازار، بازار زرگرها و نان برنجی فروش ها، بازار کرمانشاه، بازار توپخانه و … .
 • خانه های تاریخی کرمانشاه: خانه آصف، خانه آقای خدیوی، خانه جدیدیان، خانه جلیلیان، خانه رنده کش، خانه سعدوندی، خانه سوری، خانه سیدین، خانه صمدی، خانه فیض مهدوی، خانه گل عنبر، خانه معتضد الدوله وزیری، خانه معین الکتاب، خانه آیت اله اشرفی اصفهانی و … .
 • مساجد کرمانشاه: مسجد جامع کرمانشاه، مسجد حاج شهبازخان، مسجد شافعی ها، مسجد دولت شاه، مسجد شاهزاده، مسجد فیض آباد، مسجد عماد الدوله، تکیه بیگلربیگی، تکیه معاون الملک و … .
 • بقاع و آرامگاه های کرمانشاه: بقعه سیده فاطمه، مقبره سر قبر آقا کرمانشاه، مقبره فاضل تونی و … .
 • موزه های کرمانشاه: موزه پارینه سنگی زاگرس، موزه مردم شناسی کرمانشاه، موزه پوشاک و زیورآلات، موزه خط و کتابت کرمانشاه، موزه تمبر کرمانشاه، موزه دفاع مقدس کرمانشاه، موزه ورزش کرمانشاه، موزه تاریخ طبیعی کرمانشاه، موزه سنگ طاق بستان و … .
 • سایر جاذبه های دیدنی کرمانشاه: طاق بستان، بیستون، طاق گرا، حمام حاج شهباز خان، پل کهنه کرمانشاه، خانقاه اخوت، خانقاه خاک کرمانشاه، خانقاه گوران کرمانشاه، کاروانسرای شاه عباسی، کاروانسرای ایل خانی و … .
 • شهربازی های کرمانشاه: شهربازی کرمانشاه، شهربازی طاق بستان و … .

مراکز خرید کرمانشاه

شهر کهن کرمانشاه علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوان، دارای مراکز خرید متعددی نیز می باشد که لذت گشت و گذار و خرید در آن را برای گردشگران چندین برابر می کند. بازارهای شهر کرمانشاه، تلفیقی از مراکز مدرن و سنتی هستند که به جذابیت های این شهر افزوده اند.

بازارهای سنتی کرمانشـاه، پاساژ ارگ، مجتمع تجاری توریستی پارسیان، مجتمع تفریحی توریستی پردیس 1 و 2، مجتمع تجاری نوبهار، بازار خرید بزرگ نوبهار، بازار روز آزادی، پاساژ بزرگ میرداماد، بازار خرید سوغات، بازار خرید طلا و جواهرات اطلس، بازار خرید الهیه، بازار خرید موبایل، پاساژ کیش، پاساژ گل ها، بازار خرید ملت، بازار خرید کفش مدرس و … .

هتل های کرمانشاه

جاذبه های دیدنی کرمانشاه بسیار است و گردشگران باید روزهای زیادی را در آن بمانند تا بتوانند از تمامی آنها دیدن نمایند.

انتخاب مکان اقامت مناسب برای گردشگران یکی از ضروریات است که به دلیل تنوع بالای هتل های کرمانشاه، دغدغه مسافران به حداقل می رسد. هتل های بسیاری که با امکانات متنوع به میزبانی از گردشگران می پردازند و اوقات خوشی را برای آنان رقم می زنند.

 • هتل های پنج ستاره: هتل لاله بیستون، هتل پارسیان
 • هتل های چهار ستاره: هتل آزادگان، هتل جمشید
 • هتل های سه ستاره: هتل رسالت
 • هتل های دو ستاره: هتل سروش، هتل سینا
 • هتل آپارتمان های کرمانشاه: هتل آپارتمان کوروش

سوغات و صنایع دستی کرمانشاه

در تور کرمانشاه از سوغات این شهر فراموش نکنیم زیرا سوغات کرمانشاه را به دلیل زبانزد بودن، تقریبا همه می شناسند، از خوشمزه ترین سوغاتی های این شهر می توان محصولاتی نظیر: کاک، نان برنجی، نان خرمایی و روغن حیوانی نام برد. دیگر انواع سوغات و صنایع دستی کرمانشاه که می توان به آنها اشاره کرد عبارتند از: نان شکری، عسل، جانماز و تسبیح، نان بژی، نان ساجی، نخودی، کلانه، نان برساق

صنایع دستی کرمانشاه: گلیم بافی، گیوه کشی، چیغ بافی، پرده بافی، موج بافی، نمدمالی، قالیبافی، قلم زنی، ساخت ابزارهای فلزی، جاجیم بافی، حکاکی، حجاری، نساجی، چرمسازی

نقشه شهر کرمانشاه

شهر کرمانشاه مرکز استان کرمانشاه است که در دروازه زاگرس قرار دارد و بزرگترین شهر کردنشین و مهمترین شهر در منطقه مرکزی غرب ایران و قدیمی ترین راه عبور زائران عتبات عالیات می باشد.

کرمانشاه از شمال به استان کردستان، از جنوب به شهرستان هرسین، از شرق به شهرستان صحنه و از غرب به شهرستان اسلام آباد محدود می شود. کرمانشاه در فاصله 526 کیلومتری تهران و 390 کیلومتری کربلا قرار دارد و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1322 متر است.

وسعت تقریبی این شهرستان 8547 کیلومتر مربع بوده و در مدار جغرافیایی ۳۴ درجه و ۱۹ دقیقه عرض شمالی و ۴۷ درجه و ۷ دقیقه طول شمالی نسبت به نصف النهار گرینویچ قرار دارد.

بدون شک جاذبه های توریستی کرمانشاه از کم نظیرترین دیدنی های کشور عزیزمان هستند که بازدید از آنها برای هر گردشگری واجب است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
 • سعدوند

  بسیارسفرباید تاپخته شودخامی ضپصوفی نشودصافی تاسرنکشدجامی (سعدی)

  سلام
  استان کرمانشاه رابه خوبی معرفی کردید.
  پیشنهاد: تصاویرجاده پاوه ونوسود دراردیبهشت ، غاربسیارزبیای قوری قلعه ( که درگذشته احتمال می دادند به غاری مشابه درکرمان ارتباط دارد ) رابه گزارش خودبیافزائید.