غار رتیل کرمانشاه

12776 2018/01/02
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان کرمانشاه بی شک یکی از زیباترین و دیدنی ترین استان های ایران است. کرمانشاه با جاذبه های طبیعی فراوان، کوه های استوار و مردمانی خونگرم و غیور، هرساله پذیرای گردشگرانی است که از این استان زیبا دیدن می کنند. غارها یکی از جاذبه های طبیعی هستند که در کرمانشاه زیاد یافت می شود. تنوع این غارها بسیار زیاد است و پیمایش هر کدام جذابیت خاص خود را دارد.

غار رتیل یکی از غارهای استان کرمانشاه است که بسیار جذاب و مرموز می باشد و برای اکتشاف و پیمایش آن باید حتما وسایل کوهنوردی در اختیار داشته و به فنون غارنوردی نیز آشنا باشید. دسترسی به غار کمی مشکل و هنوز بخش هایی از آن ناشناخته باقی مانده است. اما اگر از دوستداران طبیعت گردی و غارنوردی هستید، انتظار یک اکتشاف خوب و مهیج را داشته باشید.

برای دیدن غار رتیل در استان کرمانشاه باید از شهر کرمانشاه به سمت کِرِند و ریجاب بروید. در مسیر باید جاده ای که به سمت زیارتگاه بابا یادگار می رود را ادامه دهید تا به غار برسید. دهانه غار یک سوراخ تقریبا گرد و نسبتا کوچک است. این غار جزو غارهای صعب المسیر می باشد. دیواره های صخره ای و کف غار بسیار ناهموار بوده، و به همین دلیل استفاده از وسایل غارنوردی و کوهپیمایی بسیار ضروری است. همچنین حتما جوانب احتیاط را رعایت کنید و به تذکرات راهنمای خود توجه کنید تا اتفاق ناخوشایندی بروز پیدا نکند.

اما اگر وسایل لازم را در اختیار ندارید و یا به فنون کوهنوردی آشنا نیستید، می توانید از قسمت های ابتدایی غار رتیل کرند دیدن کنید و پیچ در پیچ بودن دیواره های غار را ببینید. بازدید از غار در هنگام شب حتی با وسایل و تجهیزات کافی، امری خطرناک است و نشاط آوران به شما توصیه می کند فقط در هنگام روز از این غار دیدن کنید.

غار رتیل شاید یکی از ناشناخته ترین جاذبه های طبیعی کرمانشاه باشید. این غار با 366 متر طول یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری کرمانشاه است که طول نسبتا زیاد و مسیر سخت آن شاید شما را خسته کند، اما پیمایش آن بسیار لذت بخش است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید