آبشار اوبن ساری

17010 2016/06/09
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار اوبن کجاست؟

آبشار اوبن ساری (دودانگه ساری) یک از مناظر طبیعی زیبای شمال کشور می باشد که به عنوان بکرترین آبشار خزه ای ایران مطرح می باشد.

آبشار زیبای اوبن در منطقه حفاظت شده دودانگه و در مرز استان های سمنان و مازندران قرارگرفته است. از لحاظ راه هوایی به روستای سرخده که در موقعیت خط الراس نرو – خیرو است، نزدیک می باشد. آبی که از آبشار سراریز می شود به رودخانه شیرین رود می ریزد. معنای اوبن در زبان محلی، زیر آب می باشد.

ارتفاع آبشار اوبن از سطح آب های آزاد تقریبا، 1700 متر است. آب آبشار اوبن ساری از چشمه هایی که در بالادست خود قرار گرفته، تامین می گردد و در نهایت به رودخانه تجن می ریزد. در حال حاضر، آبشار اوبن ساری به جمع میراث طبیعی ملی ایران پیوست.

از طریق مسیر آبشار اوبن می توان به روستای میانا که در نزدیکی آن است می رسیم. در این روستا چشم اندازهای زیبا و جالب توجهی وجود دارد که نگاه هر بیننده ای را به سوی خود جذب می نماید. از جمله مناظر می توان به رودخانه بسیار زلال اشک که از  زیر درختان سر به فلک کشیده  عبور می کند اشاره نمود. محل هایی نیز برای تفرج گردشگران در روستای میانا مشاهده می شود که از دیدنی های بی نظیرش می توان یخچال های طبیعی، مناطق ییلاقی پشت کوه و جنگل های انبوه از گونه های درختی را نام برد.

آبشار اوبن ساری یکی از جاذبه های گردشگری مازندران می باشد که شما میتوانید در تور ساری گردی از این مکان فوق العاده زیبا دیدن کنید.

آدرس آبشار اوبن : مازندران، شهر ساری، منطقه حفاظت شده دودانگه ساری

عکس های آبشار اوبن

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید