شیطان کوه گیلان

14020 2017/12/21
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان گیلان، یکی از سرسبزترین استان های ایران و به نوعی بهشت ایران است که با مردمانی خونگرم و مهمان نواز هر ساله پذیرای گردشگران زیادی است که به این استان زیبا سفر می کنند. جنگل ها و دشت های وسیع و سرسبز، آبشارهای زیبا و کوه های دیدنی طبیعت دل انگیز و چشم نوازی را به وجود آورده است.

شیطان کوه گیلان که در سمت شرق شهر لاهیجان قرار دارد، یکی از زیباترین کوه های استان گیلان می باشد. این منطقه تفریحی در گذشته با نام شاه نشین معروف بوده است. از این منطقه در گذشته برای جمع آوری آب مورد نیاز کشاورزان استفاده می شد. به همین دلیل در پای شیطان کوه استخر بزرگی وجود دارد که امروزه وسعت آن بیشتر هم شده است.

با این اوصاف می توان گفت یکی از جالب ترین جاذبه های لاهیجان شیطان کوه می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. این مجموعه ی طبیعی به دلیل دارا بودن دو جبهه با دو جذابیت، پرطرفدار و محبوب است. این کوه از دو سو پاسخگوی گردشگران زیادیست.

برخی اعتقاد دارند نام شیطان کوه در لاهیجان در واقع شاه نشین کوه بوده که به مرور زمان دچار تغییرات شده است. شیطان کوه با شهرتی که کسب کرد نفوذ زیادی در منطقه ایجاد نمود، بطوریکه اکثر کسب و کارهای این منطقه، از مغازه ها و فروشگاه ها گرفته تا طباخی ها، کلمه شیطان را در نام خود دارند.

بر روی شیطان کوه شهر لاهیجان، آبشاری مصنوعی تعبیه شده است. آب از داخل استخر به بالای کوه پمپاژ می شود و چندین حوضچه برای حرکت بهتر آب نیز ایجاد کرده اند. همچنین از پایین شیطان کوه در شمال ایران راه پله ای برای کسانی که می خواهند به نوک قله صعود کنند، وجود دارد. تعداد پله ها 750 عدد بوده و مسیر آن توسط درختان و گیاهان مختلفی تزیین شده است.

دریاچه پای شیطان کوه گیلان که به استخر لاهیجان معروف است نیز به زیبایی این منطقه کمک کرده است. شیطان کوه از جاذبه های گردشگری گیلان و به نوعی برجسته ترین جاذبه طبیعی این منطقه می باشد. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در صورت سفر به استان گیلان دیدن این منطقه زیبا و شیطان کوه را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید