موزه معصومیت استانبول

7336 2019/10/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

موزه معصومیت کجاست؟

موزه معصومیت یکی از معروف ترین موزه های استانبول است که توسط یکی از مشهور ترین نویسنده های استانبول ارهان پاموک برنده جایزه نوبل، احداث شده است، این موزه هم اکنون از جاذبه های ترکیه محسوب میشود.

عکس موزه معصومیت استانبول

موزه معصومیت در استانبول در واقع نام یکی از رمان های همین نویسنده است که در سال 2008 منتشر شد و بعد از 4 سال یعنی در سال 2012 موزه را احداث کرد. این موزه یکی از بهترین مکان های هنری برای افرادی است که به ادبیات و فرهنگ و هنر ترکیه علاقه داشه باشند. ارهان پاموک در همان زمانی که تصمیم به نوشتن کتاب موزه معصومیت گرفت، قصد داشت که موزه ای هم با همین نام بسازد به همین دلیل رمان و موزه را با هم به جو برد. این موزه با جمع آوری اشیایی شکل گرفته که توسط خود ارهان پاموک جمع آوری شده اند.

موضوع رمان موزه معصومیت در مورد یک داستان عاشقانه است که در سال 1974 تا سال 2000 ادامه دارد و دو نقش اصلی با نام های فوسون و کمال در آن حضور دارند. این زمان وقایع سیاسی، اجتماعی و تاریخی دوران سخت ترکیه را نشان می دهد. ارهان پاموک تمامی موضوعاتی که مربوط به شخصیت های داستان و دیگر موضوعات داخل کتابش بوده است را جمع آوری کرده و آن ها را در موزه اش به نمایش گذاشته است.

برای تماشای آثار موزه ی معصومیت استانبول نیازی نیست که حتما کتاب را خوانده باشید، اما اگر کتاب را به همراه خود ببرید در زمان ورود به موزه معصومیت در استانبول هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی شود و بازدید از موزه به صورت رایگان خواهد بود. اگر کتاب را بخوانید جزئیات موزه را به خوبی درک خواهید کرد. این موزه در روزهای شنبه، یکشنبه و چهار شنبه باز است و جمعه ها هم از ساعت 10 الی 18 آماده پذیرایی از بازدید کنندان می باشد. برای بازدید از آن باید بلیط خود را از گیشه ای که در کنار درب ورودی قرار دارد تهیه نمایید. برای افرادی که صندلی چرخدار استفاده می کنند تنها طبیه اول مناسب است و هیچ آسانسور و یا بالابری برای افراد معلول وجود ندارد.

شما می توانید در محله های قدیمی و زیبای استانبول قدم بزنید و از خیابان های پر هیاهو و پر پیچ و تاب مناطق چوکورجوما بگذرید و از عتیقه فروشی های آنتیک شهر دیدن کنید. سپس به ساختمانی به رنگ سرخ برسید، ساختمانی که داستان بسیار خارق العاده ای را در دل خود جای داده است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید