محله بالات استانبول

10678 2019/10/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

محله بالات کجاست؟

در استانبول مقاصد گردشگری بسیاری قرار دارد که محله بالات هم یکی از آن ها است و جز جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب میشود. محله بالات در منطقه فاتح قرار دارد و می توان گفت تا به امروز کمتر کسی از میان گردشگران آن را می شناسد. این محله یکی از قدیمی ترین محله های استانبول است که ساختمان هایش همه رنگی و از جنس چوب هستند. قدم زدن در خیابان ها و کوچه های تنگ و باریک محله بالات و تماشای خانه های قدیمی و زیبایش که هارمونی از رنگ های شاد هستند، حس و حالی وصف نشدنی برای تان به ارمغان می آورد.

عکس محله بالات استانبول

محله بالات در استانبول در گذشته محل اصلی سکونت یونانی ها در ترکیه بوده است. در مورد وجه تسمیه بالات داستان های زیادی وجود دارد اما به گفته کارشناسان بالات ریشه در کلمه ای یونانی ” پالاتیون” دارد که به معنای قصر می باشد، زیرا این محله در نزدیکی قصری به نام بلانشر قرار گرفته است. محله بالات به شکل های دیگر هم نوشته می شود برخی آن را بلاط می نویسند.

خانه ها و ساختمان های محله بالات در استانبول که مملو از رنگ های مختلف هستند، همگی به یکدیگر چسبیده اند. با اینکه چندین دهه از عمر این خانه ها گذشته اما هنوز هم زیبایی ظاهری و استحکام خود را حفظ کرده اند و با رنگ های جذاب شان چشم اندازی زیبا برای این محله به وجود آورده اند. عکاسی در این محله یکی از پیشنهادات ویژه ما به شما است. حتما با خودتان دوربین عکاسی به همراه داشته باشید تا در کنار خانه ها عکس هایی به یاد ماندنی بیندازید. در این محله هنوز هم حس حال قدیم در میان ساکنینش یافت می شود. هنوز هم لباس های شان را از بند رخت آویزان می کنند و هنوز هم بچه های شان به جای رفتن به گیم سنتر و بازی های امروزی در کوچه و پس کوچه ها فوتبال بازی می کنند.

در نزدیکی محله بالات دو محله تاریخی و قدیمی دیگر به نام های فاتح، فنر واقع شده اند که می توانید پس از بازدید از بالات به آن ها هم سری بزنید. این محله در گذشته مدتی هم اصلی ترین محل سکونت یهودی ها بود که پس از مدتی از آنجا مهاجرت کردند. اما اکنون محله ی بالات استانبول، محلی برای سکونت مذاهب و نژادهای مختلف است از یونانی گرفته تا ایرانی و ارمنی و اسپانیایی و از مسلمان گرفته تا مسیحی و بودایی و… در این محله زندگی می کنند.

اگر تجربه سفر به استانبول را داشته باشید می دانید که قدم زدن در کوچه پس کوچه ها و خیابان های استانبول چه صفایی دارد. به شما پیشنهاد می کنیم که حتما کمی از وقت خود را به رفتن به محله بالات استانبول اختصاص دهید و به گشت و گذار در این محله و دیگر محله ها بپردازید که تماشای شان خالی از لطف نیست. در محله بالات کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارد که اگر خسته شدید می توانید توقفی داشته باشید و نوشیدنی بنوشید یا غذایی خوشمزه بخورید تا خستگی از تن تان در رود.

در کنار محله ی بالات استانبول جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد و به همین دلیل نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید