ترکیه بهترین مکان برای گردشگران انگلیسی شد

8362 ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]

کاهش ارزش لیر و هجوم آورد جهانگردان و گردشگران انگلیسی به ترکیه

با توجه به کاهش مداوم ارزش لیر ترکیه نسبت به پوند انگلستان، گردشگران انگلیسی در حال بازگشت سریع به یکی از زیباترین مقاصد گردشگری جهان هستند. ارزش لیر ترکیه در 12 ماه گذشته بیش از 35% کاهش داشته است. این موضوع، یک خبر بسیار خوب برای تمامی گردشگرانی است که قصد سفر به ترکیه را دارند. مقامات کشور ترکیه، در حال برنامه ریزی سریع، برای بهبود بخشیدن به وضع اقتصادی خود از طریق صنعت گردشگری هستند.

بر اساس تحقیقاتی که توسط موسسه GFK انجام شده است، پروازهای مستقیم از انگلستان به ترکیه نسبت به سال 2015، حدود 94 درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، تورهای گردشگری به مقاصدی همچون استانبول و آنتالیا، نسبت به سال گذشته حدود 64 درصد رشد داشته است.

به علت جاذبه های توریستی و گردشگری ترکیه در سال 2015 میلادی، این شهر با جذب 42 میلیون گردشگر، به عنوان ششمین کشور پر بازدید جهان اعلام شد. این رشد پس از نا آرامی های این کشور به 25 میلیون گردشگر در سال 2016 کاهش پیدا کرد.

طبق تحقیقاتی انجام شده توسط که شرکت Debenhams انگلستان، از هر هشت نفر انگلیسی، حداقل یک نفر تعطیلات خود را با توجه به نرخ ارز فعلی کشور انتخاب می کند. مدیر کل این شرکت در اینباره گفت : مردم برای سفر، اول به میزان هزینه های خود نگاه می کنند، به همین دلیل است که نرخ ارز یکی از ملاک های اصلی آنها می باشد. آنها نه تنها علاقه زیادی به جاذبه ها و سواحل زیبای ترکیه دارند، بلکه به کاهش نرخ ارز این کشور در مقایسه با پوند هم علاقه زیادی دارند و دلیل هجوم گردشگران انگلیسی به ترکیه نیز همین کاهش ارزش لیر است.

امسال تعداد گردشگران روسی که به ترکیه سفر می کنند نیز در مقایسه با سال های گذشته با رشد چشم گیری همراه خواهد بود. بر اساس آمار منتشر شده، در سال 2018 رکورد گردشگران روس که به ترکیه سفر میکنند با 6 میلیون بازدید کننده شکسته خواهد شد.

 
لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید