کوه گنو هرمزگان

17700 ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

کوه گنو هرمزگان شاید مهمترین جاذبه طبیعی استان این استان باشد. وجود کوه گنو در سمت شمال غربی بندرعباس باعث شده است تا بخار آب در آسمان این شهر محبوس شود و آب و هوای این شهر را شرجی کند. کوه گنو بندرعباس با ارتفاعی نزدیک به 2300 متر مثل یک سد در برابر ابرهایی که قصد عبور دارند، عمل می کند.

اما به دلیل ارتفاع زیاد کوه گنو بندرعباس، مناطق اطراف و کوهپایه های آن در فصل تابستان آب و هوایی سرد و معتدل دارند. به همین دلیل پس از بازدید از بندرعباس در آب و هوایی گرم، بازدید از این کوه می تواند حال و هوای تازه ای به شما ببخشد. کوه گنو در بندرعباس و مناطق اطراف آن جزو مناطق حفاظت شده هستند و به عنوان یکی از زیستگاه های نادر طبیعی در لیست یونسکو به ثبت رسیده است.

جاده ای آسفالته به سمت کوه گنو در استان هرمزگان می رود که تا قله کوه کشیده شده، اما مسیر آن بسیار ناهموار و پر پیچ و خم است. بنابراین اگر قصد دارید با وسیله نقلیه به قله صعود کنید، باید بسیار مراقب باشید. در اطراف کوه به خاطر آب و هوای مساعدی که دارد، تفریحگاه هایی برای استفاده گردشگران و بومیانی که برای گذراندن اوقات فراغت به این منطقه رفته اند، ساخته شده است. آلاچیق ها و سایه بان های موجود در این تفریگاه ها جای مناسبی است تا خستگی خود را به دست فراموشی بسپارید.

اهمیت کوه گنو در تاثیر آن بر آب و هوای شهر بندرعباس می باشد. ارتفاع کوه گنو بسیار زیاد است و به همین دلیل صعود به آن نیاز به تجهیزات و استقامت بالایی دارد. در اطراف کوه بیش از 360 گونه گیاهی یافت می شود که اکثرا از گیاهان مناطق خشک و بیابانی هستند. در اطراف این کوه نزدیک به چهل روستا وجود دارد که این تراکم به خاطر شرایط آب و هوایی مناسب این منطقه است. این کوه که جزئی از رشته کوه زاگرس است، ششمین کوه مرتفع استان هرمزگان می باشد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از کوه گنو که یکی از جاذبه های گردشگری هرمزگان می باشد، دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید