آبشار مارگون سپیدان

16126 2017/12/26
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 11 امتیاز : 4.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان فارس جزو محبوب ترین شهرهای مسافران و گردشگران می باشد. شهر شیراز با آثار تاریخی فراوانش، طبیعت زیبا و چشم نوازش، مردمانی خونگرم و مهمان نواز و همچنین سوغاتی ها و خوردنی های خوش مزه اش از دیرباز یکی از پررفت و آمدترین شهرهای ایران بوده است. اما جاذبه های طبیعی استان فارس که مهد شاعران بزرگ ایران و فرهنگ غنی ایرانی می باشد، بسیار زیبا و دیدنی هستند.

آبشار مارگون سپیدان یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان فارس می باشد. به دلیل استقبالی که از این آبشار دیدنی می شود، اطراف آبشار تفرجگاه ها و تفریحگاه های متعددی ساخته شده تا گردشگرانی که از آن بازدید می کنند، رفاه بیشتری داشته باشند.

آبشار مارگون شیراز در واقع یک سرچشمه است که از بالای کوه جاری می شود. اگر بتوانید قسمت های بالایی صخره را ببینید، متوجه می شوید هزاران چشمه از دل صخره می جوشد و این آبشار را به وجود می آورد. به همین دلیل ابشار مارگون مرتفع ترین و بزرگ ترین آبشار چشمه ای جهان می باشد.

مسیر رسیدن به ابشار مارگون شیراز ساده و ماشین رو است و در ورودی آبشار پارکینگ مناسبی تعبیه شده تا بتوانید با خیال راحت خودروی خود را در آن بگذارید و از پیاده روی به سمت آبشار لذت ببرید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در فصل زمستان جاده آبشار مارگون فارس برف گیر و است و گاهی اوقات کاملا مسدود می شود. بنابراین بهتر است در فصول سرد از آن دیدن نکنید.

وجود سرویس های بهداشتی و محوطه کمپینگ باعث شده تا محیط مناسبی برای خانواده ها به وجود بیاید. جاده ای که به سمت آبشار مارگون در استان فارس می رود نیز از کنار روستاهای نزدیک می گذرد و زیبایی های خاص خود را دارد.

آبشار مارگون با نزدیک به 70 متر ارتفاع، یکی از جاذبه های گردشگری فارس است که می تواند مکان مناسبی برای صرف ناهار به همراه دوستان و خانواده و لذت بردن از طبیعت باشد. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در صورت سفر به استان فارس دیدن این آبشار زیبا را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید