barankooh2

باران کوه گرگان

4028 ۱۳۹۵/۰۴/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 3.6]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار باران کوه، یکی از آبشارهای زیبای استان گلستان است که بخاطر مسیر طولانی پیاده روی و دسترسی سخت، همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است.

این آبشار در ارتفاعات جنگل شصت کلا و در جنوبی غربی گرگان و در مسیر رودخانه شصت کلا و پارک جنگلی باران کوه قرار دارد. وجه تسمیه آبشار باران کوه، ریزش مداوم آب به شکل قطرات ریز و درشت مشابه باران از بالای صخره های پوشیده از خزه می باشد. 

آبشار باران کوه,آبشار باران کوه گرگان,آدرس باران کوه گرگان

در واقع صخره های سبز منطقه باران کوه مشابه چترهای زیبایی است که از یک سمت به کوه چسبیده و از سمت دیگر آویزان می باشد. منشا آب باران کوه از دل غارها و چشمه ها تامین می شده است. از ویژگی های بارز غارهای باران کوه می توان به کوچکی، باریک و دراز بودن و تعداد زیاد آن ها اشاره نمود.

باران کوه در استان گلستان,پارک جنگلی باران کوه,عکس باران کوه گرگان

مسیر آبشار باران کوه تا اولین رودخانه را می شود با اتومبیل طی کرد، هر چند جاده خاکی و ناهموار است اما بهتر است این مسیر را با ماشین طی کنیم، چرا که بعد از رودخانه چیزی در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده روی دارد. همین پیاده روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می شود خیلی ها نتوانند از آبشار باران کوه دیدن کنند.

چنین مکان هایی در هر فصل سال زیبایی خودش را دارد، در زمستان به دلیل این که آب جاری از باران کوه یخ می بندد و تشکیل قندیل می دهد زیبایی مضاعفی دارد و این موقعیت را برای کوهنوردان و گردشگران فراهم می سازد تا از طبیعت زمستانی این منطقه بهره مند گردند.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند