تالاب سوستان گیلان

15148 ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان گیلان را می توان سرسبزترین استان ایران نامید. شالیزارهای بی انتها، جنگل های انبوه و طبیعتی بکر در کنار آب و هوایی مطبوع و دلپذیر باعث شده تا این استان هرساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی باشد. تالاب ها و حاشیه رودخانه های این استان محیط مناسبی را برای کمپینگ فراهم می کنند. یکی از این تالاب ها، تالاب سوستان گیلان می باشد که با پوشش گیاهی خاص و زیبایش، یکی از مکان های مورد علاقه طبیعت دوستان است.

عکس تالاب سوستان لاهیجان

برای دیدن تالاب سوستان لاهیجان باید به شهر لاهیجان بروید. از میدان دانشگاه آزاد جاده اب به سمت روستای سوستان می رود. در انتهای خیابان شقایق، جاده ای به سمت مسیر معدن شن را نشان می دهد که تالاب سوستان در کنار همین جاده قرار دارد. ماهیگیری در تالاب سوستان لاهیجان آزاد است اما شهرت این تالاب بیشتر به خاطر وجود نوعی پسته است. این نوع خاص از پسته در مناطق استوایی پیدا می شود، اما بنا به دلایلی در این تالای نیز رشد می کند. این پسته خواص دارویی دارد و به همین دلیل بسیار مورد توجه اهالی منطقه است.

تالاب سوستان در استان گیلان در حدود یک قرن پیش و برای آبیاری شالیزارها به وجود آمده است. آب تالاب از طریق ردوخانه ای در منطقه کته شال و نزولات آسمانی تامین می شود. دسترسی به تالاب بسیا راحت است، به همین دلیل در ایام تعطیل بومیان زیادی را می بینید که برای گذراندن اوغات فراغت در کنار دریاچه چادر می زنند و از طبیعت زیبای این منطقه در کنار خانواده و دوستان خود لذت می برند.

به دلیل اینکه بخشی از آب تالاب سوستان رشت توسط نزولات آسمانی تامین می شود، در فصل های پاییز و زمستان پرآب تر است. آب تالاب شیرین بوده و درون آن می توان انواع گیاهان مردابی را یافت که منبع غذایی مناسبی برای موجودات داخل تالاب به شمار می رود. این تالاب زیبا از جمله جاذبه های گردشگری گیلان است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید