باغ موزه هنر ایرانی

15013 ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.6]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دیرینگی و معماری باغ موزه هنر ایرانی به دوران پهلوی اول بازمی گردد و از سال 85 با تغییر کاربری تبدیل به باغ موزه شد. هدف از احداث باغ موزه، ایجاد فضایی برای به نمایش گذاشتن آثار تاریخی ایرانی از دوره باستان تاکنون بوده است.

باغ موزه هنر ایرانی را با توجه به نیازهای زمانه خود ساخته اند. این باغ با توجه به پیشینه باغسازی ایرانی طراحی شده و معماری دوران پهلوی در آن بی تاثیر نبوده است. این باغ با مساحت نزدیک به یک هکتار در الهیه تهران مستقر می باشد. الهیه یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران برای باغسازی مورد انتخاب بوده و در اطراف این باغ موزه نیز شاهد باغ های دیگر می باشید.

موزه هنر ایرانی تهران همانطور که از اسمش پیداست مربوط به هنرهای ماندگاری می باشد که از پیشینیان در سراسر ایران باقی مانده است. آثار باارزشی که تک تک آنها دیدنی و جذاب هستند؛ حالا تصورش را بکنید که این آثار تاریخی در یک جا تجمع داشته باشند، بی شک آن مکان نیز جذاب و شگفت انگیز خواهد شد.

ماکت های مینیاتوری از 20 اثر تاریخی در باغ موزه هنر ایرانی به نمایش گذاشته شده اند. از این 20 اثر، 12 ماکت آن در دهه 50 توسط هنرمندان ایتالیایی و به دستور فرح دیبا ساخته شد. این ماکت ها تاکنون در انظار عمومی نبوده و برای اولین بار در سال 1385 از آنها پرده برداشتند. ماکت های این مجموعه به دو دسته آثار تاریخی-باستانی و آثار معاصر تقسیم شده اند. آثار تاریخی علاوه بر ماکت های هنرمندان ایتالیایی، شامل ماکت هایی که توسط استادکاران ایرانی انجام شده نیز می شوند. در دسته دوم شاهد آثار حال حاضر به دست شاگردان کلاس های استاد شاگردی هستیم.

باغ موزه هنر ایرانی در تهران واقع شده است که در شهرهای دیگر نیز می توانید پارک های مینیاتوری را پیدا کنید به طور مثال پارک مینیاتوری مشهد نیز دارای ماکت های زیبایی می باشد. بخش ها و فضاهای مختلف باغ موزه هنر ایرانی شامل نگارخانه، پخش فیلم و محیط باغ موزه می باشد، بازدیدکنندگان می توانند علاوه بر فضای نمایشگاهی از فضای کافه باغ موزه هنر ایرانی نیز بهره مند شوند.

ساعات بازدید از باغ موزه هنر ایرانی در ایام هفته از ساعت 9 الی 21:30 می باشد.

در ادامه سایر عکس های باغ موزه هنر ایرانی را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید