سینما پردیس آزادی تهران

15927 ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سینما پردیس آزادی یکی از سینماهای شهر تهران است که پیش از انقلاب با نام سینما شهر فرنگ معروفیت داشت. برادران روحانی اولین صاحبان سینما شهر فرنگ بودند. این سینما در چهارراه عباس آباد تهران قرار داشت و در سال 1348 هجری شمسی با اکران فیلم مارلیک شروع به کار کرد.

 

سینما پردیس آزادی کجاست؟

ضلع شمال شرقی چهار راه عباس آباد و سینما شهر فرنگ (سینما پردیس آزادی) با توجه به پخش فیلم های مطرحی مثل جنگ ستارگان پر رنگ تر شد و علاقه مندان به فیلم را به این مجموعه کشاند. صف های طولانی بیانگر استقبال مردم از فیلم ها بود به طوریکه در سال 1375 هجری شمسی لقب پرفروش ترین سینمای ایران را به خود اختصاص داد.

سینما شهر فرنگ (سینما پردیس آزادی) در سال 1359 هجری شمسی و در زمان بعد از انقلاب زیر نظر سازمان مستضعفان به نام  سینما آزادی تغییر و مطرح گشت. پردیس سینمایی آزادی تهران بعد از گذشت ده سال به حوزه هنری واگذار شد.

سینما پردیس آزادی تهران دو بار دچار آتش سوزی خفیف گشت اما آتش سوزی سال 1376 هجری شمسی باعث تخریب کل ساختمان سینما شد و آن وقتی صورت گرفت که تماشاچیان در حال دیدن اولین سکانس فیلم بودند که دود آتش از کانال های هواکش وارد سالن سینما می شود و منجر به فرار تماشاچیان می شود و با وجود تلاش آتشنشانان در کمتر از بیست دقیقه به تلی از خاکستر تبدیل می شود. اما آتشنشانان سینمای شهر قصه را که در کنار سینما آزادی بود از خطر آتش گرفتن نجات می دهند.

به مدت هشت سال هیچ تلاشی برای بازسازی آن صورت نپذیرفت تا اینکه حوزه هنری در سال 1376 هجری شمسی یک مسابقه معماری برای طراحان و معماران ترتیب می دهد که طرحی برای این بنا کشیده شود و در آخر بعد از داوری های صورت گرفته برنده مسابقه بابک شکوفی طراح شرکت مهندسی مشاور توان میشود.

به دلیل تغییر مدیریت های مکرر علاوه بر اینکه اجرای این طرح به تعویق می افتد، طرح نیز دچار تغییرات میشود. مجموعه جدید تجاری فرهنگی سینما پردیس ازادی تهران در طی مراسمی با حضور مدیران ارشد شهرداری تهران و نهادهای فرهنگی در سال 1385 هجری شمسی به بهره برداری می رسد.

مجموعه جدید تجاری فرهنگی سینما پردیس آزادی تهران دارای 5 سالن می باشد. این سالن ها دارای ظرفیت 600 و 200 نفره است. هم چنین در سینما پردیس آزادی امکاناتی نظیر رستوران و کافی شاپ وجود دارد. در مجموعه جدید تجاری فرهنگی سینما آزادی، چهار طبقه تجاری قرار گرفته است. هم اکنون این سینما از پر بازدیدترین سینماهای کشور محسوب می شود.

آدرس سینما پردیس آزادی تهران : تهران، خیابان میرزای شیرازی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید