قلعه کلات اهرم تنگستان

13959 ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4.2]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه قلعه زائر خضر خان اهرم مربوط به دوره قاجار می باشد.

قلعه کلات اهرم کجاست؟

استان بوشهر در محلی قرار گرفته که از دیرباز محل پیدایش تمدن های گوناگون بوده است. همجواری با خلیج فارس و دسترسی به آب های آزاد، باعث شده تا بوشهر مورد توجه قرار بگیرد. همچنین آب و هوای گرم آن موقعیت مناسبی را برای کسانی فراهم می آورد که از سرمای زمستان به تنگ آمده و قصد دارند کمی گرما را تجربه کنند. استان بوشهر میزبان کوشک ها و قلعه های بسیاری است که یکی از آنها قلعه کلات اهرم تنگستان می باشد.

عکس قلعه کلات اهرم

قلعه کلات اهرم در نزدیکی شهری با همین نام و در بخش مرکزی شهرستان تنگستان قرار دارد. قلعه کلات اهرم بوشهر در زمان حمله انگلیسی ها به ایران مورد استفاده قرار گرفته و محل تجمع و ایستادگی های نیروهای مقاومت بوده است. قلعه زائر خضر خان اهرمی مکانی تاریخی است و یکی از نقاط دیدنی استان زیبای بوشهر به شمار می رود، به سبک قلعه های کلاسیک، یک ساختمان اصلی در مرکز و چهار برج در چهارگوشه آن می باشد. این قلعه به زایر خضر خان تنگستانی منسوب شده و در آن امکانات مناسب برای ساکنین آن تعبیه شده است. مصالح به کار رفته در قلعه زائر خضر خان گل و خشت خام است. در اتاق های قلعه زایر خضر خان زندانی های انگلیسی را حبس می کرده اند و از آنها بازجویی به عمل می آورده اند.

بر روی یکی از برج های قلعه زایر خضر خان یک فرورفتگی خاص را می بینید که مربوط به برخورد گلوله توپ انگلیسی ها به آن است. مقاومت نیروهای ایرانی در این قلعه یادآور غیرت و میهن پرستی مردم این خطه است. مردم بوشهر به خونگرمی و مهمان نوازی شهرت دارند و از مسافران و گردشگران به خوبی استقبال و پذیرایی می کنند.در بازدید از قلعه کلات اهرم در استان بوشهر، ضمن اینکه با معماری و سبک ساخت قلعه آشنا می شوید، می توانید با بخش مهمی از تاریخ مقاومت ایران نیز آشنا شوید. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن این قلعه تاریخی و با ارزش را که از جمله جاذبه های گردشگری بوشهر به شمار می رود، از دست ندهید.

قلعه زائر خضر خان یکی از جاذبه های تاریخی بوشهر می باشد که در 27 مرداد 1377 و با شماره ثبت 2098 به فهرست آثار ملی ایران اضافه شد و نشاط آوران به شما پیشنهاد میدهد که در تور بوشهر گردی از این مکان بازدید به عمل آورید.

آدرس قلعه کلات اهرم تنگستان : استان بوشهر، شهرستان تنگستان، شمال غربی شهر اهرم

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید