تپه هزار پیچ گلستان

14563 ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تپه هزار پیچ گلستان که در ورودی سمت غرب این شهر قرار دارد، بسیار زیبا و دیدنی است. این تپه مشرف به شهر گرگان است و دید وسیعی نسبت به این شهر دارد. تپه هزار پیچ از زمان های گذشته یکی از تفرجگاه های اصلی مردم این شهر بوده است. فضای سرسبز روی این تپه که تجهیزات رادیویی و تلویزیونی نیز بر روی آن نصب است، در ایام تعطیلات پذیرای خانواده های گرگانی و گردشگرانی است که از این شهر زیبا دیدن می کنند.

اطراف تپه هزار پیچ گرگان که به هزار خم نیز معروف است، می توان جنگلی از درختان کاج و سرو را دید که منظره زیبایی را به وجود آورده اند. همچنین از بالای تپه هزار پیچ در گرگان می توان جنگل های انبوه اطراف گیلان و پوشش مرتعی منطقه را به خوبی دید. در بالاترین نقطه تپه که بایستید، متوجه جریان دائمی باد در این نقطه می شوید. دلیل این امر اختلاف فشار بین دو دامنه تپه و همچنین بین تپه و دره مجاور می باشد.

مدتی قبل درختان جنگلی تپه های هزار پیچ را قطع کرده بودند که باعث شده بود از زیبایی تپه هزار پیچ گلستان کم شود، اما در سال های اخیر در این منطقه درختکاری مجدد صورت گرفته است که باعث شده این تپه احیا شود. از بالای تپه قسمتی از شهر گرگان را می توان دید که چشم انداز بسیار زیبایی دارد. تپه هزار پیچ بزرگترین تپه گردشگری در شمال کشور می باشد و مساحتی نزدیک به 350 هکتار دارد.

در گذشته نام تپه هزارپیچ، سوگله یا سروگله بوده که به هزار پیچ تغییر نام داده است. به دلیل وجود باد دایمی در این منطقه، امکانات مناسبی برای علاقه مندان به پرواز در آن تعبیه شده است. در بالای تپه هزار پیچ در استان گلستان می توانید با چتر یا پاراگلایدر به پرواز در بیایید که تجربه ای بسیار لذت بخش می باشد. البته اول باید آموزش های لازم را توسط مربیانی که در محل حضور دارند، ببینید.

تپه هزار پیچ یکی از جاذبه های گردشگری گلستان است که نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن آن را از دست ندهید. صرف ناهار در کنار خانواده و دوستان در یک روز تابستانی بر فراز تپه هزار پیچ بسیار لذت بخش و خاطره خوشی را برای شما به جای می گذارد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید